Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 65
@MEKORRO: @mtriciak33: u mnie w weekend w ciągu 10 minut pioruny uderzyły w dwa domy i słup elektryczny, wszystko łącznie na obszarze ok 500m2, instalacje i sprzęt rtv spalone nawet w nowych domach pomimo bezpieczników, różnicowek itp. U mnie wyrzuciło różnicówkę a mimo to spaliło kilka sprzętów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
Różnicowka nie pomoże. Odgromniki ograniczniki przepięć prędzej ale też nie zawszę :( . Różnicowke może wywalać w czasie burzy tylko dlatego, że niektóre droższe sprzęty mają zabezpieczenia przeciwprzepięciowe (np. warystor) Gdy mamy nadmiar przez warystor odprowadzany jest dodatkowy ładunek z L lub N (zależnie gdzie się pojawił) do PE co powoduję, że nie ma bilansu prądów i wywala różnicowke.
  • Odpowiedz
  • 14
@danielator
@Thazalir ograniczniki, różnicówka, bezpieczniki i UPS i jest jakaś marna szansa, że uwali tylko coś po drodze, ale i tak tylko wyciągnięcie i odsunięcie wtyczki od gniazdka to jedyna pewna opcja + odłączenie anten od TV(to też ważna sprawa)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Martuchna69: Jak się mieszka na wypiździejewie z kablami po słupach i w jakimś poPGRowskim bloku bez piorunochronów, za to z instalacją z aluminium albo lepiej - z gwoździami zamiast bezpieczników, to tak jest.
Od zawsze mieszkam w normalnej lokalizacji i nigdy nikomu nic nie spaliło.
  • Odpowiedz
@tellet: Moze dlatego ze nic w was nie walnelo jeszcze
Przykład u mnie wszystko wypiete tylko nie rj z modemu piorun uderzyl w drzewo spalony modem i wszystkie telefony i inne modemy u sasiadow
Wiec twoj argument jest inwalida bo nie ma #!$%@? na pieruna
  • Odpowiedz