Wpis z mikrobloga

@dumnie: Do dupy z takim konkursem, jak dziecko w domu przed laptopem pisze i nikt tego nie kontroluje. Mój syn pisał sam i się na wyróżnienie załapał (jak co roku zresztą). Zdobywanie w ten sposób nagród przez rodziców dla dzieci tylko tymże dzieciakom zaszkodzi w przyszłości.
  • Odpowiedz
@SarahC: ale o czym ty piszesz? Widziałaś zadania kangurkowe? (polecam przejrzeć dla 3lo bo wiadomo że dla podbazy będą się nam wydawać proste, ale to ten typ zadań). Jak chcesz się na to nauczyć? Można oczywiście pracą poprawić wynik, ćwiczyć myślenie i tak dalej, ale to rok dzieci nad tym pracują pod okiem nauczyciela i to te czy chcesz czy nie chcesz które po prostu się nadają
A ta teoria
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@dumnie: 3000 dzieci napisało bezbłędnie, a rok temu tylko 8. A podobno to zdalne nauczanie słabo działa... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 6
@dumnie podobno rodzice mieli dość e-learningu :)

Pociesze Was 99,99% rodziców i tak tego nie ogarnia.
Zasmucę Was, niektórzy rodzice płacą takim jak ja za korepetycje. I... pomoc przy takim konkursie. Mój też "miał 100%".

Ale spokojnie
  • Odpowiedz
@dumnie: ja jebe aż mi się przypomniały czasy mojej podbazy gdzie byłam jedyna osoba za która matka z ojcem nie robili prac ba plastykę i oczywiście jedyna która nie miała piątek
  • Odpowiedz
@SarahC: Nie da się porównać konkursów matematycznych tego typu do testów na certyfikaty językowe. Widać, że nigdy w czymś takim nie brałaś udziału. Polecam się zainteresować temat. Zadania na OMJ w gimnazjum są wyzwaniem dla studentów matematyki, bo wymagają nie tylko wiedzy, ale przede wszystkim predyspozycji i lat praktyki. Certyfikat, czy sesję na studiach zda każdy kto się do niej pouczył, laureat z prawdziwej olimpiady to jest już spore osiągnięcie.
  • Odpowiedz
@vartan: Tak, postąpiłeś źle bo pokazujesz że można tak kombinować. Do niczego dobrego to nie prowadzi. Jak chciałeś żeby dzieciak za rok napisał sam, to trzeba go było uczyć matematyki, a nie plagiatu.

Ja wiem że to jest powszechne, ale czas zacząć to piętnować.
  • Odpowiedz
@mmtt: ja nie wiem czemu studenci matematyki myślą, że jap/chiński jest prosty, nie jest. Matematyka tak samo nie jest ale można się jej nauczyć szczególnie, że #!$%@? zakres podstawówki to jednak zakres podstawówki, a nie stawianie systemu, nie rób #!$%@? z logiki
  • Odpowiedz
@dumnie: @bobikufel: @spiaca_kapibara: @OjciecMarek: @DumnaAniemia: aż mi się przypomniało gdy mnie #!$%@? z konkursu plastycznego w podstawówce bo moja własnoręcznie narysowana praca była lepsza niż bazgroły niektórych rodziców dostarczone przez inne dzieciaki. Nauczycielka uznała że mi to na pewno namalował ktoś inny bo różnica w poziomach za duża i mnie #!$%@?ła a konkurs wygrała kujonica której cały obrazek namalowała matka.


@thewickerman88
  • Odpowiedz
@dumnie
@vartan
A mi z kolei rodzice 4 dzieciaków zapłacili po 300zl za podejście, i potem za wynik. Akurat 100% to drugie 300. No i w godzinę zarobiłem więcej niż wy w miesiąc ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@Goronco nie wiem, która klasa i gdzie tyle kto płaci po 300 za coś takiego.
Egzamin na studiach to 100-200 PLN. A kangur... Powiedzmy, że Ci wierzę :)
  • Odpowiedz