Wpis z mikrobloga

ja jak się wprowadzałem to wymieniałem instalację elektryczną na nową, oj było wiercenia xD


@kapecvonlaczkinsen: Ja też kiedyś wymieniałem w takim bloku z wielkiej płyty. Podkuwałem korytka, a że tam było tynku tyle co nic to trzeba było ryć w żelbecie. Chyba z tydzień mi zeszło, a sprzęt miałem konkretny, bo ze 20 kilowy młot na SMS max.
@KHOT mam hilciaka te30, generuje 3,6J według specyfikacji, oj panie... To idzie po betonie ino gwizd! ( ͡º ͜ʖ͡º)

/edit/ - pomyłeczka się trafiła w J
@zaroowka: szacun, Hilti to ril dil - ja mam tylko amatorskie YT-82125, ale ostatnio rozniosło w strzępy produkt PRL: żelbetowy słupek ogrodzeniowy wbetonowany z kamieniami w grunt na metr w każdą stronę, bo panowie budowniczy tak spożytkowali nadwyżki materiału z budowy. ¯\_(ツ)_/¯
Oczywiście. Dobry udar, SDS i technika wiercenia - nie ma ściany której się nie da podziurawić. ( ͡º ͜ʖ͡º)


@zaroowka: Gorzej jak trafisz na zbrojenie i nie zdążysz wyciągnąć ;)

Załatwiłem podczas ostatniego remontu dwa wiertła DeWalta w ten sposób :/
@M_longer technika wiercenia - jak masz trochę doświadczenia, to poczujesz i uslyszysz, że trafiłeś na zbrojenie. Zwłaszcza jak wiertło zatnie na krawędzi zbrojenia. A jak trafisz centralnie to na bank będziesz miał opiłki żelaza na koronie wiertła jak je wyciągniesz z odwiertu. ...sam miałem przez to połamany nadgarstek, bo zacięło wiertło, a wiertarka miała #!$%@? sprzęgło. ( ) Czasami daje radę przewiercić zbrojenie, ale to kiepski sposób. Lepiej zmienić kierunek