Wpis z mikrobloga

Szukam kota, nie musi być jakiś rasowy, chętnie przygarnę zwykłego dachowca pod dach ale przypadkiem natrafiłem na ogłoszenie - kotka brytyjska krótkowłosa. Wystawiona za darmo. Zadaję pytanko czy pupil jest jeszcze dostępny. Po chwili odpowiedź, że jest ale cena 500 zł. Papierów oczywiście brak. Jutro leci zgłoszenie na prokuraturę xD Więcej scr w komentarzach.

Jak ktoś jest ciekawy dalszego rozwoju akcji niech pulsuje. Będę wołać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#januszebiznesu #zwierzaczki #koty #pierdzepokotach #olx
rafau16 - Szukam kota, nie musi być jakiś rasowy, chętnie przygarnę zwykłego dachowca...

źródło: comment_1592952309c0YwWghXlgLWPDmNgm4xGM.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@rafau16: no to bede pierwszy, jestem ciekaw, bo kolega ostatnio przygarnał 1,5 kotełe, ale od rodziny, wszystko cacy, kocur też mimo tak mlodego wieku sam do kuwety biega co było dla mnie szokiem. Jestem ciekaw co tutaj sie wydazy
  • Odpowiedz
Jutro leci zgłoszenie na prokuraturę


@rafau16: xDDDDDD Powodzenia, daj znać czy mocno się z Ciebie śmiali.

uopz Art. 10a

1. Zabrania się:

1) wprowadzania do obrotu zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach;

2) prowadzenia targowisk, targów i giełd ze sprzedażą zwierząt domowych;

3) wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli.


Więcej tutaj https://forumprawne.org/prawo-karne/740440-nielegalna-sprzedaz-zwierzat.html
  • Odpowiedz
@spoxman: no właśnie punkt 3) sprawia że to jest legalne. Kluczowe słowa: *poza miejscami ich chowu lub hodowli*. Handel kotami i psami bez rodowodu jest legalny i żadna państwowa instytucja nic z takimi zgłoszeniami nie robi i robić nie będzie, a takie wykopkowe akcje nic nie dadzą, nawet się nie łudźcie.

Ba, nawet fundacje, które "dbają" o zwierzęta już nic w takich przypadkach nie robią, bo nic nie są w stanie
  • Odpowiedz
@Kion kluczowe jest słowo "hodowla". Każda hodowla musi być zarejestrowana w WCF. Nie wolno rozmnażać rasowych kotów nie mając zarejestrowanej hodowli.
  • Odpowiedz