Wpis z mikrobloga

Mam PC z Windows 10 na SSD i z kilkoma HDD, potrzebuję i chce się pobawić trochę na linuksie a jak mi starczy cierpliwości to kto wie, może i macOS. I tu moje pytanie, czy instalując systemy na innych fizycznych dyskach będę mógł wybierać zwyczajnie kolejność bootowania przez biosa czy też muszę się bawić w jakieś GRUBy, a tego chciałbym uniknąć. Żeby w momencie gdy przestanę ich potrzebować jedyne co zrobię to format danego dysku
#komputery #windows10 #linux #pcmasterrace #systemyoperacyjne
  • 15
0

Mam PC z Windows 10 na SSD i z kilkoma HDD, potrzebuję i chce się pobawić trochę na linuksie a jak mi starczy cierpliwości to kto wie, może i macOS. I tu moje pytanie, czy instalując systemy na innych fizycznych dyskach będę mógł wybierać zwyczajnie kolejność bootowania przez biosa czy też muszę się bawić w jakieś GRUBy, a tego chciałbym uniknąć. Żeby w momencie gdy przestanę ich potrzebować jedyne co zrobię
czyli mowisz nie bedzie problemu?


@Kecq: Zależy, czasami z uefi są jaja ale ogólnie to nie. Najwygodniej ci będzie jak na czas instalacji wypniesz sobie dyski drugiego systemu, wtedy na pewno się nie jebniesz z bootloaderem i z automatu będziesz miał partycję efi osobno na każdy dysk.
@Kecq: Gejuchu wszystko będzie śmigać. Miałem tak długo Wina i MacOS, a system zmieniałem kolejnością bootowania. Krygier z Grubym byliby zawiedzeni poziomem Twojej edukacji XD
@Zekkeh: powiem ci że internet na mielonce ciągle z gównolitu, światłowodu nie chcieli mi podciągnąć przez ulicę bo za duży koszt wykonania przyłącza XD.
Dlatego chciałem się upewnić zanim #!$%@?ę resztę transferu na jakieś Ubuntu czy inne Makłoesy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kecq: Nic mi nie mów, teraz też mam limitowany internet. Raz w miesiącu mogę sobie pozwolić na nową grę z Game Passa na xboxie XDDDD 10 lat temu miałem lepiej z Satfilmem
Z makłowiczem trochę zabawy będziesz miał więc lepiej przygotuj becel na dodatkowy transfer ( ͡° ͜ʖ ͡°)