Wpis z mikrobloga

iOS 14 udowadnia jak tragiczna jest sytuacja z aktualizacjami w świecie #android . Mogę dziś iść i kupić używany, 5 letni iP 6S albo 4 letni SE za mniej niż 500 zł po czym we wrześniu zaktualizować go do świeżo wydanej wersji OS. I co najzabawniejsze, otrzyma tą aktualizacje szybciej niż 90% Androidów wydanych w tym roku i 100% Androidów starszych niż 3 lata xD SE startował od $399 w dniu premiery, ksiałomi pewnie nawet nie pamięta co z siebie wydaliło za tą cenę w 2016 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mogę jedynie siąść i płakać z moim S9

#apple #iphone #przemyslenia #technologia
L3gion - iOS 14 udowadnia jak tragiczna jest sytuacja z aktualizacjami w świecie #and...

źródło: comment_1592927810VTAR0taP8Bb9BhDQBWQTIs.jpg

Pobierz
  • 129
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@L3gion: Według mnie w tych czasach już 64GB się troszeczkę mija z celem. Na moim przykładzie Ci powiem: ja nie jestem jakimś "pamięciożernym" użytkownikiem, ot parę aplikacji typu FB, messanger, insta, wypok, banki etc. Parę zdjęć i memuchów w galerii. I łącznie mam już #!$%@? 40GB, gdzie praktycznie nic na telefonie nie mam jakby nie patrzeć. Ani jakichś wielkich gier, czy to jakichś filmików 4k60fps. Wydaje mi się, że teraz już
  • Odpowiedz
to jest to czego potrzebujesz od telefonu, flexowania się czymś "premium"


@BirchKf: Ludzie kupują sportowe wozy do jazdy po mieście i do sklepu, zegarki za kilka tysięcy z logo znanego producenta, ciuchy z widocznym logo projektanta. Zgadzasz się z tym lub nie ale ludzie lubią pokazywać że ich "stać" i każdy ma na pierwszy rzut oka rozpoznać że ich stać ¯\_(ツ)_/¯ We live in a society
  • Odpowiedz
@BirchKf: I tak, to jest "bananowe" podejście do życia. Ale to bardzo duża grupa kupujących topowe telefony i aby sobie wyznaczyć wysoką cenę za ten topowy telefon, twoja marka musi mieć reputację i status.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RoundStic: Co i tak mija się z celem, bo gdyby istniał Mi 10 w wersji 64GB nadal byłby tańszy od IP11 64GB. Jest teraz na tyle różnych wariantów telefonow (np. S20, S20e, S20 ultra etc.), że jak już się zestawia cenami to trzeba niestety patrzeć na takie rzeczy.
  • Odpowiedz
@BirchKf: mówie o macbooku, piszesz żeby poczytac jak słabo jest wykonany. W ogóle nie odnosze takiego wrażenia. Co do iphona, to uzywalem kiedys samsungi, ostatni jaki mialem to byl chyba s3, po wgraniu custom roma przyznaje ze smigal super ale na oryginalnym sofcie tam sie na tych androidach wszystko zacina non stop, do tego dziurawy soft, aplikacje z wirusami czy szpiegujące w sklepie google play. Wybrałem iphone ze wzgledu na to
  • Odpowiedz
@L3gion: fajny bait, ale jesli nie bait to polecam kanał Louisa Rossmanna na yt, fajnie pokazuje jak patologiczne jest Apple i jak bardzo ma w dupie klientów. Co do #!$%@? o aktualizacjach to szkoda się odnosić nawet.
  • Odpowiedz
Co do #!$%@? o aktualizacjach to szkoda się odnosić nawet.


@Beeard: Mogę krytykować sprzęt jednocześnie chwaląc za aktualizacje. Czy domaganie się więcej niż 2 lata wsparcia kupując sprzęt za kilka tysięcy to coś złego? Dziwnego?
  • Odpowiedz
@CrashBack: no tak i już wchodzimy na porównywanie iPhoneów do jakichś samsungow s3, naprawdę? Porównywanie doświadczenia z telefonem sprzed ilu? 8 lat? Do iPhone X? Rany boskie

Jakbym nigdy nie używał iPhone to może bym jeszcze uwierzył że te telefony mula jak szalone często o baterii nie wspominając.

Z resztą, temat rzeka, jak to ktoś napisał wyżej, kto ceni sobie ukazanie statusu ten może, kto nie ten również ma wybór. Każdy
  • Odpowiedz
@L3gion: tak jak pisałem wyżej, jeśli w zamian za dłuższe wsparcie aktualizacja i jesteś godzien znieść liczne wady fabryczne i to że w rzeczywistości nie posiadasz urządzenia na własność według polityki Apple, nie wspominając już o celowym spowalnianiu iPhoneów przez producenta wlasnie poprzez to "wsparcie" no to słuchaj, okej no, różne priorytety maja ludzie, droga wolna przecież nikt za Ciebie nie wydaje Twoich pieniędzy. Tak ogólnie jeśli lubisz czasem zgłębiać wiedzę
  • Odpowiedz
@Beeard: Kto porównuje s3 do iphone x? napisalem ze moja przygoda zakonczyla sie na s3 i w porownaniu do tamtejszego odpowiednika od apple nie było w ogole o czym mówić i od tamtej pory zostałem z iphonem.
  • Odpowiedz
tak jak pisałem wyżej, jeśli w zamian za dłuższe wsparcie aktualizacja i jesteś godzien znieść liczne wady fabryczne i to że w rzeczywistości nie posiadasz urządzenia na własność według polityki Apple


@Beeard: Nie, ja bym chciał aby producenci ogarnęli dupę i abym właśnie mógł mieć wsparcie jak od Apple... bez Apple ¯\_(ツ)_/¯ Louisa szanuję, oglądam i oglądałem. Nie jestem fanbojem, nie mam ani jednego sprzętu z jabłkiem.
  • Odpowiedz
@L3gion: Szanuje, w takim wypadku się zgadzamy, również uważam że wsparcie aktualizacjami powinno być dłuższe, napisałem wyżej że szkoda się do tego odnosić bo każdy fanatyk Apple o tym prawi, ale w porównaniu do minusów które dobrze znasz oglądając Louisa myślę że dobrze się rozumiemy

@CrashBack:
Samsung to jedyna firma prócz Apple na rynku telefonów?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Co do aktualizacji to przypominam, że IOS podlega tylko pod jedną firme i jej produkty co ma swoje plusy a android to system otwarty który znajdziemy na najtańszym chińskim gównie po "flagowce" także wsparcie będzie bardzo rozne i różne firmy/modele inaczej podchodzą do sprawy choć moim zdaniem krótki okres wsparcia przy średnich/high-endowych telefonach to skandal i powinno podchodzić pod tworzenie elektrosmieci.

Co do działania androida - od ponad roku mam takiego asusowego
  • Odpowiedz
@CrashBack: Jeśli "nie odnosisz wrażenia" że jest słabo wykonany to spoko, najlepsze jest tylko to, że applowcy zawsze argumentują, że "to jest moje zdanie" - spoko miej zdanie takie, tylko niech mi ktoś nie wmawia że to jest coś naprawde dobrego, bo nie jest, wystarczy troszke poczytać i dowiedzieć się lub posłuchać wypowiedzi osób które znają się na sprzęcie, a nie słuchać "zdania laika komputerowego" który nie ma o niczym pojęcia.
  • Odpowiedz