Wpis z mikrobloga

iOS 14 udowadnia jak tragiczna jest sytuacja z aktualizacjami w świecie #android . Mogę dziś iść i kupić używany, 5 letni iP 6S albo 4 letni SE za mniej niż 500 zł po czym we wrześniu zaktualizować go do świeżo wydanej wersji OS. I co najzabawniejsze, otrzyma tą aktualizacje szybciej niż 90% Androidów wydanych w tym roku i 100% Androidów starszych niż 3 lata xD SE startował od $399 w dniu premiery, ksiałomi pewnie nawet nie pamięta co z siebie wydaliło za tą cenę w 2016 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mogę jedynie siąść i płakać z moim S9

#apple #iphone #przemyslenia #technologia
L3gion - iOS 14 udowadnia jak tragiczna jest sytuacja z aktualizacjami w świecie #and...

źródło: comment_1592927810VTAR0taP8Bb9BhDQBWQTIs.jpg

Pobierz
  • 129
  • Odpowiedz
@L3gion Google zawsze coś spieprzy hardwarowo z tymi telefonami, w 4 jest problem z baterią, ale już w 4 XL tego problemu ja nie mam, rano odłączyłem telefon a teraz mam 50% baterii. Recenzenci zjechali przez to te telefony i stąd słaba sprzedaz. Konsumenci Androida często patrzą na jakieś duperele które w dłuższej perspektywie nic im nie daja np. chore ilości megapikseli w matrycach. W Pixelu masz 12 a dzięki dobremu softwarowi
  • Odpowiedz
Ilość aktualizacji systemu (przez 5 lat nawet), płynność działania (ogólnie animacje, przejścia, czas otwierania aplikacji), współpraca z resztą urządzeń Apple


@L3gion: Niby tak, ale to trochę bez sensu. Świat idzie do przodu i telefon 5+ lat jest trochę przestarzały. Nie mówiąc o tym, że się zużywa. Wolę zapłacić mniej i za 2-4 lata wymienić telefon na nowy. Za te dwa telefony zapłacę mniej, zawsze mam nowszy telefon.

Współpraca urządzeń rzeczywiście jest
  • Odpowiedz
czy znacie chociaz jedna osobe, ktorej cokolwiek sie przydarzylo zlego w zyciu bo nie miala w telefonie aktualizacji zabezpieczen?


@alexsok90: Tak ja znam - deweloperów Androida którzy nie mogą korzystać z nowych wersji API bo adopcja nowej wersji przez pierwszy rok jest na poziomie kilku procent, więc dlatego też apki Androidowe są gorsze od iOSowych. W przypadku iOS'a nowe funkcje są gotowe i nie musisz się martwić z kompatybilnością z starszymi
  • Odpowiedz
@L3gion: No fajnie, że 14 wprowadza rzeczy, które w andku były praktycznie od początku. Np:
- widgety na dowolnym pulpicie
- wybór domyślnej aplikacji
I rzeczy które reklamują, że wchodzą z nowym systemem powinny być dostępne dla wszystkich jako aktualizacje aplikacji, a nie tak powiązane z systemem (tłumacz, btw bez PL, nowe mapy dla kilku krajów, zmiany w iMessage)
  • Odpowiedz
iestety problem jest z laptopami apple'a. Stosunek cena/jakość mają gorszy niż inne produkty.


@inszynier: Zestaw sobie odpowiedniki laptopów Apple z segmentu Pro do takich Delli XPSów czy Lenovo Carbonów i wyjdzie w sumie że to konkurencja może być droższa. Jeśli zestawiasz komputery z linii Pro do takich laptopów gejmingowych, które służa do czegoś innego - to raczej nie jest to rozsądne porównanie.
  • Odpowiedz
@L3gion: Masz może androida 10 na swoim S9? Jeśli tak, to dobrze działa? Bo czekam już długo z aktualizacją odkąd się naczytałem o problemach z nagrzewaniem i szybkim padaniem baterii.
  • Odpowiedz
Masz może androida 10 na swoim S9? Jeśli tak, to dobrze działa? Bo czekam już długo z aktualizacją odkąd się naczytałem o problemach z nagrzewaniem i szybkim padaniem baterii.


@SKYFander: Mój znajomy ma i lata wszędzie z powerbankiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
czy znacie chociaz jedna osobe, ktorej cokolwiek sie przydarzylo zlego w zyciu bo nie miala w telefonie aktualizacji zabezpieczen?


@alexsok90: a potem jest placz "ukradły mi piniondze z banku, poooolicja" xDD
  • Odpowiedz
@Bratkello faktycznie wspieranie dużej ilości API jest czasem irytujące, ale większość użytkowników ma już min. Androidy 7/8, niższe to już małe procenty. Nie jest też tak że konkretne funkcjonalności systemu nie są dostępne dla niektórych użytkowników, większość jest wspierana od API 21 czyli Androida 5.0 od którego wspiera się wszystkie aplikacje nad którymi ja pracowałem. Niektóre elementy UI czy usprawnienia w kodzie są dostępne od wyższych API ale najczęściej istnieją rozwiązania również
  • Odpowiedz
Masz może androida 10 na swoim S9? Jeśli tak, to dobrze działa? Bo czekam już długo z aktualizacją odkąd się naczytałem o problemach z nagrzewaniem i szybkim padaniem baterii.

@SKYFander: Jeśli mam być szczery, od razu zaznaczam że nie przywracałem ustawień po aktualizacji:

Bateria: trzyma gorzej moim zdaniem
Grzanie się: grzeje się skurczybyk o dziwo najczęściej przy przeglądaniu neta

Ogólnie zdaje się gorzej działać. Mniej płynnie, wywala aplikacje z RAM.
  • Odpowiedz
@L3gion: Powiedz mi co ci po tej 5 letniej aktualizacji, większość osób po 2 latach wymienia telefon. A co mi po 5 letnim telefonie, gdzie w takim IP bateria po roku jest do #!$%@?, a przypominam, że płacisz więcej za tego "super zajebistego IP", dodatkowo po tych 5 latach ten telefon jest tak stary i jest po prostu gównem. Najbardziej śmieszy mnie, jak osoby z ip mówią że ios to taki
  • Odpowiedz
@L3gion: nauczyli się marudzić na ceny sprzętu Apple ale nie widzą, że obecnie konkurencja w tym samym segmencie kosztuje tyle samo lub więcej. MacBook jest drogi ale za to solidny i płaci się też za ich autorski system operacyjny. nie bez powodu w poważnych firmach tak często spotyka się komputery właśnie od Apple. ja mam służbowego laptopa i musiałem walczyć żeby dostać coś z Windowsem bo wszyscy wolą MacBooka i już
  • Odpowiedz
@L3gion: Ja pamietam ze mój ziomek z którym kiedyś mieszkalem na wyspach był fanatykiem android, i kiedy ja kupiłem iPhone 6s ( który byl najnowszym z iPhonów ) mnie ścisnął ze #!$%@? zrobiłem ze parametry #!$%@?.
Od tego czasu ja dalej siedzę na moim 6s bo działa sprawnie ( nje mówię ze zajebiscie ) a on już miał 3 telefony androidy oczywiście wymaxowane z procesorem itd i rzucał nimi o ścianę
  • Odpowiedz
@Chikusho: A teraz popatrz sobie na ludzkie, popularne i stacjonarne sklepy:

iP 11 128 - 3800 zł w Komputronik i X-Kom
S20 128 - 4000 zł w Komputronik i ponad 4k w X-Kom
Mi 10 - 3500 zł w górę - tu ci przyznaję rację

iP 11 posiada też wersję 64GB tańszą o 300 zł której to S20 nie posiada
  • Odpowiedz