Wpis z mikrobloga

iOS 14 udowadnia jak tragiczna jest sytuacja z aktualizacjami w świecie #android . Mogę dziś iść i kupić używany, 5 letni iP 6S albo 4 letni SE za mniej niż 500 zł po czym we wrześniu zaktualizować go do świeżo wydanej wersji OS. I co najzabawniejsze, otrzyma tą aktualizacje szybciej niż 90% Androidów wydanych w tym roku i 100% Androidów starszych niż 3 lata xD SE startował od $399 w dniu premiery, ksiałomi pewnie nawet nie pamięta co z siebie wydaliło za tą cenę w 2016 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mogę jedynie siąść i płakać z moim S9

#apple #iphone #przemyslenia #technologia
Pobierz
źródło: comment_1592927810VTAR0taP8Bb9BhDQBWQTIs.jpg
  • 129
Jakiego nowego Iphone'a kupię w takiej cenie i jak dużo będę musiał zapłacić za podstawowe aplikacje, które używam?


@inszynier: Nie kupisz żadnego tak jak nie kupisz żadnego flagowca z Androidem, to inna kategoria. Co do aplikacji, wszystkie "podstawowe" aplikacje są darmowe tak jak na Androidzie.
@PanKracy582: Ale wiesz że to była hiperbola? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jestem zadowolony S9, nie mam potrzeby zmieniać. Ale i tak jestem wkurzony że telefon za prawie 3k i mocniejszy od wielu nowości zostanie olany.
@L3gion: tak to prawda, mało ludzi ma świadomość, że prawdziwa klasa średnia w Polsce to około 3% (sic!) społeczeństwa. Czytałem kiedyś definicję zachodnią to z tego wyszło, że trzeba zarabiać jakieś 10-15k PLN na głowę i już mieć jakiś tam dom własny, samochód, wakacje czy inne rozrywki itd.
@L3gion problemem nie jest Android sam w sobie tylko producenci którzy wydają telefony. Jeśli ktoś chce mieć długie wsparcie i najnowszą wersję systemu kupuje sobie telefon z serii Pixel. Ja właśnie sobie ostatnio kupiłem 4 XL za 600 euro i wiem że mam wsparcie na kolejne trzy lata. Sam jestem zdziwiony szybkością działania tego telefonu i myślę że nie ustępuje on niczym Iphonowi 11 Pro który jest jednak sporo droższy
Jeśli ktoś chce mieć długie wsparcie i najnowszą wersję systemu kupuje sobie telefon z serii Pixel


@marol0v: Tylko że Google jest głupi jak but i na start dają durne ceny ( ͡° ͜ʖ ͡°) + brak oficjalnej dystrybucji w PL. Oczywiście się zgadzam ale no cóż.
@L3gion co do cen raczej się nie zgadzam, mają ceny raczej na poziomie innych flagowcow, iPhony na premierę wychodzą w podobnych cenach. Co do braku oficjalnej dystrybucji to prawda, niestety Polska nie jest dla nich rynkiem zbytu ale jak może być skoro dużo ludzi woli kupić Xiaomi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@alexsok90: 6h to ci każdy iphone trzyma w sumie normalnie xd
Chyba ze coś się zmieniło od iph x w górę bo przygodę z iphonami zakończyłem na iph 8. Kij z tymi aktualizacjami jak dostajesz cały #!$%@? a nie funkcjonalny telefon. Telefon na androidzie to mi spokojnie laptopa zastępuje a iphone to w sumie takie niewiadomo co. Ani nie użyjesz jako dysku przenośnego na pliki, ani nie odczytasz danych z innych
@L3gion za granicą można spokojnie 3a kupić teraz w okolicach 300 euro, chciałem ogarnąć ojcu ale na Amazonie już nie ma a z innych źródeł strach w razie jakichś problemów. Jeśli Google zdecyduje się wejść do Polski to wtedy ceny byłyby sensowne, sklepy które oferują Pixele narzucają chorą marże niestety
mają ceny raczej na poziomie innych flagowcow


@marol0v: W tym trochę problem, wielu kupujących patrzy na Pixela, potem patrzy na Galaxy czy coś w tym stylu i konkurencja wydaje się być lepsza pod względem głupich ilości funkcji. "Czwórka" strasznie spadła cenowo bo była regularnie równana z ziemią w recenzjach a według statystyk sprzedała się o wiele słabiej niż Pixel 3.