Wpis z mikrobloga

Może i #ios spóźnił się z niektórymi ficzerami o 10 lat, ale w końcu je ma i to zrobione dobrze. Już od kilku wersji rozwijaja się w zaskakująco dobrym kierunku a ios 14 przekonał mnie już ostatecznie. Następny telefon będzie od #apple i mówię to jako osoba która kilka lat temu wyśmiewała jabłko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 18
@TheFlashes: Tak szczerze mówiąc, to dla samego telefonu niezbyt się opłaca przechodzić na jabłko, bo nie skorzystasz z 90% zalet Apple + godzisz się na gorszy hardware względem androidów. Chyba ze to tylko punkt wejścia do całej reszty, to wtedy jak najbardziej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TheFlashes: Można apple krytykować za wiele rzeczy, zwłaszcza za łapczywość na hajs ale systemy robią lepiej od konkurencji - jest tam porządek, czystość i nie ma tylu absurdów.
Widać też jak poszli w tym roku w kierunku w którym google nigdy nie pójdzie - ochrony prywatności.
Jednak płacenie $$ jest mi bardziej bliskie niż płacenie swoją prywatnością
@Vaerlin: mimo „gorszego hardware” działa lepiej niż android na lepszych bebechach bo iOS nie jest tak zasobożerny. prosty przykład to choćby iPhone SE pierwszy, miał premierę chwile po 6S i do tej pory otrzymuje najnowsze wersje systemu, na których działa w pełni płynnie. pokaż mi coś z Androidem z tamtych lat, co ma aktualizację od producenta do nowej wersji systemu i działa płynnie.
@GrindujTopy: A co kogo w tym momencie obchodzi aktualizowanie 6-letniego telefonu? xD Btw, hardware to nie tylko procesor i RAM, żeby patrzeć na to tylko przez pryzmat płynności (która zresztą w flagowych androidach jest praktycznie taka sama, jak w iOS). A jak masz kupić sam, izolowany telefon za 5k, to w androidzie dostaniesz więcej za tę cenę i to jest fakt (ekran, aparat, pamięć, 120 Hz itd.) - tylko o to
@Vaerlin: co kogo obchodzi ekran 120hz w smartfonie? chyba tylko graczy, co akurat nie jest jakimś normalnym zastosowaniem smartfonu.
no tak, lepszy ekran, tylko weź kiedyś iPhone do ręki i zobacz czy ekrany są na pewno lepsze w Androidach. fakt, może Samsungowe Samoledy są lepsze, jednak mają również wady jak wysokie zużycie energii, wypalanie poświaty, łatwość uszkodzenia (łatwo od nacisku spowodować plamę).
na temat systemu to można się kłócić godzinami. Android
@GrindujTopy: Ekran 120 Hz nikogo nie obchodzi? Albo trollujesz w tym momencie, albo nie miałeś porównania na żywo xD Ekran iPhone’a (oled, żeby nie było) mam przed sobą i stety niestety jest on widocznie gorszy niż amoled samsunga, którego miałem przez dwa lata wcześniej ¯_(ツ)_/¯ A z tym wypalaniem to tez jakieś miejskie legendy, jak te legendarne lagi w menu. Jedyne wypalenie jakie widziałem było na ekspozycji w sklepie, gdzie masz
@Vaerlin: no dla mnie taki bajer jak wysokie odświeżanie nie ma znaczenia. serio, 60hz już jest według mnie zupełnie wystarczające i nie widzę potrzeby aby było wyższe. nie mówię, że różnicy nie widać oczywiście bo widać.

no to tak napisałem, Samsung ma ładniejsze kolory i kontrast, jednak wypalanie to norma. nie wiem jak użytkujesz telefon, ale mi się w absolutnie każdym Samsungu tworzyła poświata od messengera, nawigacji czy belki powiadomień, dolnych
@zirytowana_plaszczka: coś w tym stylu :) oczywiście w komputerze czy telewizorze wolę te z lepszym odświeżaniem ale no bądźmy poważni, w smartfonie to jest zbędne i tylko żre energię bez sensu. podejrzewam, że większość posiadaczy takiego ekranu bajeranckiego wyłącza tę opcje tak samo jak ja w Galaxy S9 zmniejszyłem rozdzielczość ekranu bo po cholerę mi coś więcej niż 1080p skoro ekran jest wielkości kawałka ekranu laptopa przykładowo gdzie również 1080p jest
@GrindujTopy: No tak, wiadomo że jak długo używasz aplikacji wyświetlających jakieś statyczne elementy, to jakieś ryzyko wypalenia jest. Niemniej jednak sam nigdy tego nie miałem, a sprawdzałem to co jakiś czas. Też nie chcę być tutaj jakimś adwokatem androida, bo sam korzystam z kompletnego zestawu Apple, z wyjątkiem Apple TV ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale chodzi o to, żeby zaakceptować że jedna ze stron może mieć coś
@Vaerlin:

User experience


Nie na tyle aby brać tę opcję pod uwagę przy zakupie telefonu, no chyba że namiętnie na nim grasz, lub godzinami scrollujesz/oglądasz filmy, te ekrany mają 6 cali na litość boską xD Przeciętny konsument nawet nie zauważyłby różnicy w ślepym teście.
@Vaerlin: nie polecam używać Samsunga do nawigacji na dłuższą metę bo na bank ujrzysz poświatę po jakimś czasie. sam się wkurzyłem jak mi w S9 po zaledwie paru miesiącach wypaliło ślady na ekranie i serwis oczywiście mówi „to normalne w tego typu ekranach”.

nie jest tak jak napisałeś, że 60hz lepsze niż wyższe odświeżanie, ale nie jest to cud, który w telefonie się przyda. podejrzewam, że nawet software nie zawsze to