Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z biurem nieruchomości. Chcę kupić działkę, wybrana etc., mniej więcej sprawdziłem ją w gminie, są przyłącza itd, wystąpiłem z ofertą. Problem pojawił się gdy chciałem się spotkać z właścicielem, porozmawiać, poznać numer księgi wieczystej. Agentowi nieruchomości nie bardzo jest to na rękę, pisze mi że po co skoro wszystko jest ok, co chce od właściciela, notariusz już sprawdził stan prawny, o czym ja chce rozmawiać itd. Dla mnie ta sytuacja jest co najmniej dziwna, nie rozumiem skąd ta niechęć, nie mam prawa porozmawiać z właścicielem czy jak?

#nieruchomosci #dzialka #kupnodomu
  • 21
Boi się. Jednak jeśli podpisałes dokumenty z biura to jest bezpieczny. Bo jak dogadasz się z właścicielem poza pośrednictwem biura to w sądzie się nie wybronisz. Powinien pozwolić ci porozmawiać z właścicielem
@FulTun
@r0xize nie no właśnie cena jest niby ugadana, co prawda chciałem z nim porozmawiać czy coś nie zejdzie, chociaż oczywiście pośrednik twierdzi że nie ma opcji, no ale chcę się zobaczyć na działce, podpytać a tu dostaje info w stylu "po co Pan chce się w ogóle widzieć z właścicielem?". Jestem zaskoczony lekko, tym bardziej że to w sumie nie sprawa pośrednika o czym ja chcę rozmawiać, prowizje i tak dostanie.
@komandofoka1: No ale tez po to się bierze pośrednika żeby nie trzeba było ruszac dupy samemu, wiec dobre biuro stara się chronić zleceniodawcę przed stratą czasu. Po to są.
@komandofoka1: juz nawet nie chodzi o te jego prowizje i ze mozesz chciec za plecami cos dogadac, bo posrednik ma taka umowe ze gdyby tak bylo to sprzedajacy i tak zaplaci mu prowizje ¯\_(ツ)_/¯

Teraz do rzeczy, jestem sprzedajacym, mieszkam na drugim koncu polski, wynajmuje agenta zeby mi sprzedal dzialke, place mu za to prowizje - zeby wszystko zalatwil za mnie. Po co Ty chcesz sie ze mna spotykac? Pytam powaznie.
@InterferonAlfa_STG no właśnie nie poda :P bo też pyta po co mi to skoro notariusz wszystko sprawdza i poza tym bez zgody właściciela nie może mi podać xd a spotkać się chce,bo skoro jestem poważnie zainteresowany to chce zadać parę pytań nt działki, np gdzie są słupki, przyłącza, sąsiedzi i ponegocjować cenę.
notariusz nie prowadzi za rękę i nie pyta czy zajrzałeś do KW i czy kumasz o co tam chodzi.


@Walkiria81: a co wlasciwie Twoim zdaniem robi notariusz jezeli nie wlasnie to?

Kupowalem dzialke w poniedzialek i notariusz dwa razy sprawdzal przy nas III i IV rozdzial ksiag. W tym raz bezposrednio przed podpisaniem, czy nie wyskoczyly nowe blokady w portalu sadowym (nie dla mas)
@InterferonAlfa_STG: w teorii tak, ale w praktyce nie wejdzie Ci do głowy i nie sprawdzi, czy to co sobie tam wyobrażasz na temat nieruchomości, płatności itp. odpowiada rzeczywistości. Ludzie spodziewają się, że notariusz im posprawdza warunki handlowe transakcji itp., a potem zdziwko i lecą do Sprawy dla reportera.