Wpis z mikrobloga

@salamander-kwarcowy:
To jest taki bambinizm, tylko że na ludziach. Wiadomo, że jak jakaś kultura jest prymitywna to jest niewinna ( ͡° ͜ʖ ͡°). A ci Hindusi palący żywcem kobiety to poza naszymi małymi białymi umysłami.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RubinWwa: żyli sobie w swoich grupach i mieli wojny jak każda inna cywilizacja i umierali z przyczyn naturalnych a i tak cywilizacje trwały wiekami. Ale nie, lepiej żeby biali ludzie przynieśli broń by mogli się szybciej powybijać. Na dobre im to nie wyszło, a biali ludzie nie przynieśli ze sobą nic co by było tego warte, nie mówiąc juz, że biali roznieśli wszystkie swoje choroby i dużo plemion i cywilizacji po
  • Odpowiedz
przeciez to wszystko co wymieniliscie zylo w absolutnym kiblu dopoki Biali ludzie ich nie odwiedzili xD zdychali mordujac sie nawzajem o kobiety i jedzenie, najlepsze co ich spotkalo to kolonizacja


@RubinWwa: Podobnie jak Polska przez Prusami i Austro-Węgrami?
  • Odpowiedz
@Flypho: tak

Europejczyk:

- tworzy koncepcję przyrodzonych praw człowieka i znosi podziały stanowe
- przyznaje prawa wyborcze kobietom
- legalizuje homoseksualizm
- tworzy koncept niezawisłych sądów i adwokatów z urzędu

Hindus:

- pali kobiety żywcem na stosie pogrzebowym ich męża
- uważa że o całym życiu człowieka decyduje to w jakiej kaście się urodził, jak nie jesteś z arystokracji to masz przesrane
- robi kupę na ulicy

Szur: wszystkie kultury są
  • Odpowiedz
Coś myślę, że jakbyś zapytał skolonizowanego Azteka/Indianina/czy innych tubylców czy wolą żyć tak jak oni chcą czy mieć Brytola/Holendra/Hiszpana/Portugalczyka/kogokolwiek, nad sobą, to 90% z nich wybrałoby życie po swojemu


@niochland: myślę, że jakbyś zapytał jakiegokolwiek potomka Azteków, Indian czy jakichkolwiek innych ludów tubylczych, czy woli żyć w mieście, czy może w warunkach jakie mieli jego przodkowie, to wszyscy co do jednego wybraliby życie w cywilizacji.
  • Odpowiedz
@CzarnyOwiec:

poza Hindusami, Majami, Indianami Ameryki Północnej i Południowej, Afryki, Ludami Tubylczymi Rosji ,Australii, Oceanii i innych wysp ,których nie mam już sił wymieniać to nikt tak nie mówił ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Kto z nich mówi po polsku, hmm? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
myślę, że jakbyś zapytał jakiegokolwiek potomka Azteków, Indian czy jakichkolwiek innych ludów tubylczych, czy woli żyć w mieście, czy może w warunkach jakie mieli jego przodkowie, to wszyscy co do jednego wybraliby życie w cywilizacji.


@tomtom666:
Ja myślę, ze zdanie tego Azteka czy Indianina nie ma znaczenia. Jak możemy się kierować czyjąś opinią podczas ustalania czy jakaś kultura jest lepsza? Wiadomo, że każdy będzie krzyczał, że jego kultura jest lepsza. Pytanie
  • Odpowiedz
  • 0
@Phyrexia: @CzarnyOwiec: przeciez to wszystko co wymieniliscie zylo w absolutnym kiblu dopoki Biali ludzie ich nie odwiedzili xD zdychali mordujac sie nawzajem o kobiety i jedzenie, najlepsze co ich spotkalo to kolonizacja


@RubinWwa O ile przeżyli. Indianie z Ameryki Północnej w zasadzie zostali zdetronizowani.
  • Odpowiedz
Wiadomo, że każdy będzie krzyczał, że jego kultura jest lepsza.


@Flypho: no chyba jednak nie, te miliony uciekające do krajów Europy są innego zdania. Jakoś nie widzę masowej migracji Europejczyków do chatek z gówna.
  • Odpowiedz
A z drugiej strony tam masz w #!$%@? ludzi gotowych się wysadzić w europejskim tłumie.


@Flypho: co jest kolejnym argumentem za tym, że ich "kultura" to jednak coś nie teges.
  • Odpowiedz
@wyindywidualizowanyentuzjasta:

Jesteś pewien że nikt nigdy tak nie powiedział?


- Arabowie są w przeważającej większości biali
- Za najbardziej krwawe konflikty ostatnich lat (Syria, Libia, arabska wiosna) odpowiada czarny prezydent USA
- Bliski Wschód był pogrążony w dziesiątkach konfliktów na długo przed interwencjami Ameryki

może i ktoś tak mówi, ale facet z obrazka to z całą pewnością kretyn, więc jego zdanie się nie liczy.
  • Odpowiedz
@tomtom666:

myślę, że jakbyś zapytał jakiegokolwiek potomka Azteków, Indian czy jakichkolwiek innych ludów tubylczych, czy woli żyć w mieście, czy może w warunkach jakie mieli jego przodkowie, to wszyscy co do jednego wybraliby życie w cywilizacji.


Jesli chodzi o cywilizacje które powstały po rewolucji agrarnej to zgodzę się że ci ludzie wola żyć w rozwiniętej cywilizacji. Nie każdy ale ogólnie tak.

Jesli chodzi o ludy tubylce które żyły w stanie przed
  • Odpowiedz