Wpis z mikrobloga

Aktualne oferty z hasłem "stan deweloperski" na gumtree:

Wrocław - 855
Kraków - 2528
Warszawa - 2274
Poznań - 215
Gdańsk - 83
Lublin - 28
Toruń - 109
Zielona Góra - 13
Łódź - 205
Opole - 12
Rzeszów - 168
Katowice - 292
Kielce - 196

Czegoś takiego jeszcze nie grali. Widać, że sporo osób chce wyjść, ale widać też gdzie był popyt spekulacyjny. We Wrocławiu i Krakowie mogą być na prawdę konkretne korekty. W stolicy to nie wiem, bo to jednak specyficzny rynek.

#nieruchomosci
  • 14
  • Odpowiedz
@dzieju41: No, Kraków to jakiś absurd. Tam chyba budowano co 100 metrów nowe osiedle. Tym bardziej, że Kraków, Łódź, Poznań, Wrocław mają "podobną" liczbę ludności.

1. Warszawa mazowieckie 1 777 972
2. Kraków małopolskie 771 069
3. Łódź łódzkie 685 285
4. Wrocław dolnośląskie 640 648
5. Poznań wielkopolskie 536 438

Widać jak na dłoni gdzie budowano pod imigrantów, turystów lub w celach "inwestycyjnych" (spekulacyjnych).
  • Odpowiedz
@mickpl: tak zawsze sobie śmieszkuje z opowiadań o bańce, ale ostatnio zacząłem śledzić co się działo i dzieje w nie ruchach we Wrocławiu i w Krakowie, to to jest faktycznie patola. Właściwie to przestaje się Wam dziwić, bo deweloperzy tam na prawdę przeszarzowali
  • Odpowiedz
@mickpl W styczniu odwiedziłem ponad 5 deweloperów. Oferty 7k i wzwyż. Mediana 8,5k. Najśmieszniej bylo w okolicy Ul. Banacha. 8,5k najniższa oferta, dziura w ziemii odbiór 2022. I ja im mówię spoko ale 7ka nie słynie z przepustowości a oni że do 5iu lat powstanie szybki tramwaj. 9k za 50m2 to daje równo 450tys na #!$%@?.
  • Odpowiedz
@mickpl: ostatnio ogladałem oferty

deweloper 42 metry za 420 tysięcy stan do wykończenia, 1 piętro

rynek wtórny, wielka płyta 10 piętro, 73 metry do remontu za 420 tysięcy

#!$%@? nie wiem kto bierze prawie 2x mniejsze mieszkanie w tej samej cenie w nowym budownictwie. Wielka płyta może nie jest super nowoczesna, ale też można się dobrze urządzić, blok postoi jeszcze 100 lat a nowa deweloperka rozpadnie się tuż po końcu kredytu
  • Odpowiedz
No, Kraków to jakiś absurd


@mickpl: i tak i nie. Wziąłeś suche liczby jakimi sa mieszkańcy w kazdym miescie. Kraków to największe aglo po Warszawie i Śląsku, małopolska to nieoficjalnie 4 mln mieszkancow(to jest przepaść w porownaniu do dolnośląskiego), a na poludniowym-wschodzie jest tutaj niemal 10 mln ludzi ktorzy w wiekszosci przypadków wybierają to miasto by sie tutaj uczyc. Jak juz przy tym jestesmy, to liczba studentów to tylko potwierdza -
  • Odpowiedz