Wpis z mikrobloga

Szukam Waszej rady i liczę na odpowiedzi poparte doświadczeniem. W przyszłym tygodniu ruszamy w Tatry zrobić tak zwany "Szarlotkowy szlak". Jest to trasa 8 schronisk tatrzańskich. W sumie ok. 50km do zrobienia jednego dnia. Martwi mnie kawałek od czarnego stawu gąsienicowego przez Zawrat do doliny pięciu stawów. Z racji tego, że dystans jest spory to tempo będzie wysokie. Odpadają zatem typowo górskie, ciężkie buty. Spokojnie 90% trasy jestem w stanie pokonać w moich butach do biegania (saucony ride iso), ale w/w odcinek w teorii wymaga lepszego obuwia.
Pytanie do bardziej doświadczonych. Czy przy dobrej pogodzie pokonanie tego odcinka w butach do biegania nie będzie skrajną głupotą czy lepiej wrzucić w plecak bardziej przyczepne buty na zmianę na ten odcinek?
#gory #turystykagorska #wedrowki #tatry #bieganie #orlaperc #wspinaczka
  • 19
Tam normalnie szlak prowadzi, dla zwykłej sprawnej osoby nie powinno być trudności, w zwykłych butach przejdziesz bez problemu.
I zerknij jak ze śniegiem, bo w niektórych miejscach w Tatrach jeszcze zalega, wtedy zwykłe buty do biegania mogą nie wystarczyć.
Natomiast skrajną głupotą jest zakładanie, że pogoda będzie dobra przez cały czas pokonywania 50km w górach.


@MojWlasciciel: to oczywiste, ale zawsze po drodzę mogę się wycofać i zejść w najbliższe miejsce przyjazdu busów. To nasze drugie podejście do tej trasy i rok temu przed Zawratem złapał nas deszcz i zeszliśmy do kuźnic ( )
@modessef1: spróbuj buty do chodzenia z dobrą podeszwą, jak jest w miarę sucho to można śmiało przejść.
A tak co do szlaku to może i pomysł ciekawy, ale wolę rozkoszować się trasą na spokojnie niż pędzić jak głupi po schroniskach. No i najlepiej to iść na szlak na przełomie lipca i sierpnia, mi zawsze pogoda dopisywała.
@modessef1: Na podejściu pod Zawrat jeszcze leży śnieg. Każdy ma swój rozum, ale w biegówkach tego nie zrobisz, a ci co mówią że się da są debilami. Polecam przeczytać komunikaty TOPR. W tydzień śnieg w żlebie się nie wytopi choćby było dzień w dzień po 30 stopni.
Przypominam, że jeszcze 2-3 tygodnie temu w Tatrach padał śnieg. Dobre warunki będą w sierpniu i wrześniu, może od połowy lipca. W rozsądny zestaw
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@modessef1: jak masz doświadczenie na szlakach/pozaszlakach w granicach 0+ to dasz radę nawet w japonkach. Podejście na zawrat od gąsienicy jest relatywnie proste technicznie, ominiesz śnieg na żywca. Jeśli natomiast nie czujesz się pewnie to lepiej poczekać chwilę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@modessef1: Jest szansa ze będzie spoko. Deszcz dość mocno wymył śnieg, powinno się dać bez jakiegoś sprzętu. Tylko na dzień dzisiejszy wróżby (prognozy) są takie sobie pod kątem burzowym. Też się wybieram, czas różowej na rysy przyszedł ale jeżeli w czwartek prognozy będą z dupy to odpuścimy pewnie.
@modessef1: Przecież tobie nogi do dupy wejdą po 10 km w takich butach. Nie bez powodu w góry chodzi się w butach o twardej podeszwie. Druga sprawa: zastanów się czy warunki sa odpowiednie bo jeszcze tydzień temu na kasprowym był metr śniegu. Byłeś kiedyś na zawracie? To naprawdę wymagający szlak a ty tam będziesz mając 20 km w nogach?