Wpis z mikrobloga

@mateusz-zahorski a długo taka informacja będzie przetrzymywana, że spłaciłam tostero - gofrownicę w terminie? Teraz mam gdzie mieszkać ale za 10 lat obecne mieszkanie może być za małe więc staram się jakoś ratować na przyszłość xD
@alxnr: nie ma to większego sensu, szczególnie że mówisz tu o perspektywie 10 lat. Na decyzję i zdolność największy wpływ mają warunki zatrudnienia, czyli forma i wynagrodzenie oraz spłacane obecnie raty.
@alxnr: Też się nad tym zastanawiałem. Ale po rozmowie z kilkoma znajomymi doszedłem do wniosku że szkoda fatygi. Zapomnisz o spłacie i sobie popsujesz historie. Chyba większe znaczenie dla banku ma to czy będzie mógł z Ciebie ściągnąć te pieniądze - jeśli masz umowę o prace to może być łatwiej uzyskać kredyt hipoteczny bo jesteś pewniejsza dla banku niż w sytuacji np umowy o dzieło
@MadzikMajk07 @Nie_znany chciałam wziąć tylko na dwie raty, żeby szybko się pozbyć a tego a jednak wziąć cokolwiek na raty. Mam umowę o pracę, jak już będę brać kolejny kredyt to będę mieć awans zawodowy, który lubią w banku więc liczę, że wypadnę na plus
@alxnr: szkoda zachodu. Bank pożyczając Ci kilkaset tysięcy nie będzie się sugerował tym, czy spłaciłaś toster za 300 złotych ( )
Z podwyżkami pamiętaj, że banki liczą Twoją pensję jako średnią z ostatnich 3/6 miesięcy
@MadzikMajk07 @Nie_znany chciałam wziąć tylko na dwie raty, żeby szybko się pozbyć a tego a jednak wziąć cokolwiek na raty. Mam umowę o pracę, jak już będę brać kolejny kredyt to będę mieć awans zawodowy, który lubią w banku więc liczę, że wypadnę na plus


Kredyt po zamknięciu czyli spłacie przetwarzany jest w danych widocznych w raporcie BIK przez 5 lat, potem przenoszony jest do części statystycznej niewidocznej dla banków.
Jeśli nic
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@alxnr: Nie jestem ekspertem, ale raczej liczy się nie ilość rat, a sumienność w spłacaniu, więc lepiej więcej małych rat do spłacania niż tylko dwie.

Ja nie kupuję nic na siłę, ale jak ktoś z zaufanej rodziny coś chce to ja biorę te raty na siebie i on je za mnie spłaca, albo robi mi przelew co miesiąc, żebym miał kontrolę nad spłatami.

Karta kredytowa (nawet jak jej nie używasz) też
@alxnr: Brak historii kredytowej nie jest przeszkodą do uzyskania kredytu hipotecznego i pozytywna historia kredytowa w żaden sposób nie ułatwia uzyskania takiego kredytu. W przypadku gdy historia kredytowa jest negatywna - czyli występowały opóźnienia w spłacie zobowiązań stanowi to przeszkodę w uzyskaniu kredytu hipotecznego. Dlatego biorąc raty, karty kredytowe itp można przez przypadek znacznie utrudnić sobie możliwość uzyskania kredytu hipotecznego w przyszłości. Duża aktywność kredytowa lub korzystanie z pożyczek pozabankowych "chwilówek"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@alxnr: Zawsze możesz zrobić przelew stały i samo się będzie płacić, a historia w Biku sama tworzyć ( ͜͡ʖ ͡€)

Ale jak dalej nie jesteś przekonana to polecam wyrobienie siebie karty kredytowej i nawet mało nią płacić. Wtedy to wygląda jakbyś np. przez trzy lata miała kredyt w wysokości jej limitu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@alxnr: Kartę warto mieć jeżeli nie chcesz być anonimowa dla Biku.

Jednakże przed złożeniem wniosku o kredyt trzeba wszelkie kredytówki I limity w kontach pozamykać, bo będą obniżać ci zdolność. Jeżeli masz kartę z limitem 20 tys. złotych, którego w ogóle nie wykorzystujesz to dla banku masz czynny kredyt na 20 tysięcy.

https://jakoszczedzacpieniadze.pl/czyszczenie-bik-scoring-i-wiarygodnosc-kredytowa