Wpis z mikrobloga

@haze2137: każda firma ma masę złych opinii, z wymieniana przez opa nie miałem styczności, nawet nie słyszałem, ale u kogo byś nie budował, to poprawki gwarancję to niemal abstrakcja, ważne byś płacił. Tak, to rak, ale żeby coś z tym zrobić, to ludzie musieliby przestać budować przez 3 lata, by firmy padły a nowo powstałe zaczęły dbać o klienta. To samo masz w motoryzacji, nowe auta rdzewieja, Ty kupisz zawodne i
odpuść. U nas jest siec spółek budujących takie domy. Na #!$%@? byle skonczyc i transzę z banku dostać


@haze2137: Fajny argument. Idąc tym tropem to w ogóle lepiej nic nie budować bo i deweloperzy są słabi i firmy budowlane są słabe które robią na #!$%@? w tradycyjnej technologii. xD. Auta też lepiej nie naprawiać bo jest w białej podlaskiej mietek który robi na odwal.

To co opisałeś to nie jest kwestia
@kolejny_wolny_nick: czy polecają. W takim sensie czy mają odczucie że zrobiliby u nich jeszcze raz.

1. W każdym poradniku o budowie domu jest napisane, by brać ekipę z polecenia. Niestety nie mam znajomych co budowali się w Szczecinie.
2. Jest to jedyna firma, która robi tą technologię w Szczecinie. A naczytałem się wiele dobrego o prefabrykatach i skłonny bym był spróbować.
@cebula_mega_motzno: W skrócie mieli kilka kryzysowych momentów, ale i tak mniej niż na „normalnej budowie”. Momenty te wynikały głównie z problemów typu komunikacyjnego. Rada „wszystko na papier, notatki ze spotkań i ustaleń”. Pod wględem technicznym raczej nie mieli się do czego przyczepić, spektakularnych wtop nie było. Mieszkają dość krótko, ale narazie raczej polecają.
@cebula_mega_motzno: Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Rezygnuję z Barnhaus ze względu na kontakt. Zadałem z 6 krótkich pytań w mailu, dostałem lakoniczną odpowiedź:

Dzień dobry,budujemy wyłącznie stany deweloperskie i pod klucz.Ceny netto od 4 tyś zł/m2
@cebula_mega_motzno: @Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: @11mariom: O to to, to wielki problem tego typu firm- po prefabrykaty, czy drewniane, czy inne, sięgają często ludzie, którzy lubią nowości ale chcą świadomego wyboru, chcą by rozwiano ich wątpliwości, wyjaśniono pewne kwestie czy polecono jakieś rozwiązanie pod ich wymagania, czy wreszcie wydają 300 lub więcej tys własnych lub bankowych PLN, a odpowiedź dostają taką jak Ty. I potem siedzisz na konferencji dotyczącej tej gałęzi budownictwa
@cebula_mega_motzno: Tak opłaca się na zachód, więc ceny są nieco zachodnie. Ale ważny jest tez fakt, że część materiałów np. drewno konstrukcyjne np. KVH C24 produkowane jest niemal wyłącznie "na zachodzie", w Polsce produkuje się dużo CLT, ale też na eksport, więc ceny jednego i drugiego są na zachodnim poziomie (potrzebne źródło co do CLT, tylko ze słyszenia wiem). Dobrej jakości folie, membrany , wkręty, kotwy też często bywają "zachodnie" (nie
@burzopol: dzisiaj da się zbudować dobry dom w technologii nowoczesnej. Czy to szkieletowy dom czy inne nienowoczesne budownictwo. Owszem kwestia najważniejsza to dobranie firmy i materiałów ale się da. Dzisiaj domy w nowych technologiach na serio mogą być porządne. Ja tylko w poprzednim wpisie zwracałem uwagę na to że to nie jest tak że technologia jest zła. Bo nie jest. Kwestia tylko realizacji. I mozna zrobić porządny dom w technologii nowoczesnej.