Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Strzelec_Kurpiowski: oczywiście. ale nawet przyzwoita edukacja, kiedy wraca uczeń do domu i nie ma co jeść nie zawsze wystarczy. w końcu pójdzie coś ukraść, co potem może doprowadzić do tego że kogoś zadźga. nie mówię że jestem za tym bonem na wczasy i 500+ ale to wymaga bardzo długich rozważań. chyba jestem na to za głupi to raz a dwa że nie mam czasu na takie pogłębione analizy. z resztą trudno
oczywiście. ale nawet przyzwoita edukacja, kiedy wraca uczeń do domu i nie ma co jeść nie zawsze wystarczy. w końcu pójdzie coś ukraść, co potem może doprowadzić do tego że kogoś zadźga. nie mówię że jestem za tym bonem na wczasy i 500+ ale to wymaga bardzo długich rozważań. chyba jestem na to za głupi to raz a dwa że nie mam czasu na takie pogłębione analizy. z resztą trudno by było
@Strzelec_Kurpiowski: taa ale rodzice ich tam nie oddadzą. ja bym był za masowym odbieraniem dzieci i przekazywaniem ich pod opiekę państwa, ale w naszym modelu społeczeństwa to nie pyknie. trzeba więc odpowiednio kierunkować socjal żeby takie rodziny nie stawały się fabryczkami aspołecznych potworków. utniemy socjal- ok fajnie, ale naprodukujemy sobie ekstremalnie złych ludzi, którzy będą siać #!$%@? chaos.
ulgi podatkowe na żywność są dobrym planem, bo najbiedniejsi wydają największy procent dochodu
taa ale rodzice ich tam nie oddadzą. ja bym był za masowym odbieraniem dzieci i przekazywaniem ich pod opiekę państwa, ale w naszym modelu społeczeństwa to nie pyknie.


@JulioIglesiasSexualPredator: czemu mieliby nie oddać, skoro to za darmo?

Wystarczy do takiej patologicznej rodziny wysłać odpowiedni organ, który będzie walił w patusów karami, gdy coś odwalą i sami oddadzą.

trzeba więc odpowiednio kierunkować socjal żeby takie rodziny nie stawały się fabryczkami aspołecznych potworków.
@Strzelec_Kurpiowski: no #!$%@? spox, wyobraź sobie że jesteś tym dzieckiem które głoduje na życzenie rodziców xDD
może ci to nieco sprać mózg i sprawić że będziesz problemem dla społeczeństwa jak dorośniesz.
znałem takie dzieci. z resztą jak cię temat interesuje to pogadaj z pracownikami opieki społecznej. trochę ci historii opowiedzą.
to jest ekstremalnie skomplikowany temat. nie da się tego prostymi korwinizmami rozwiązać.
cały czas są w trakcie produkcji mordercy którzy mogą
no #!$%@? spox, wyobraź sobie że jesteś tym dzieckiem które głoduje na życzenie rodziców xDD


@JulioIglesiasSexualPredator: wtedy chciałbym iść do tego internatu.

Ty chcesz patusom, które głodzą własne dzieci, dawać jeszcze kasę.

może ci to nieco sprać mózg i sprawić że będziesz problemem dla społeczeństwa jak dorośniesz.

znałem takie dzieci. z resztą jak cię temat interesuje to pogadaj z pracownikami opieki społecznej. trochę ci historii opowiedzą.

Dlatego trzeba ograniczyć kontakt takich
@Strzelec_Kurpiowski: tzn zależy jakie ulgi podatkowe ale zwykle jest tak że na takich ulgach (chociażby kwota wolna od podatku) zyskają głównie zamożni. a socjal i ulgi trzeba dawać punktowo z tego co rozumiem makroekonomię. ja nie potrzebuję ulg bo nie mam chwilowo w planie nikogo #!$%@?ć nożem, tudzież zacząć #!$%@?ć heroinę. każdy taki człowiek który się stacza to jest cios dla ekonomii, bo zamiast odprowadzać podatki będzie sobie żył jak żywe
tzn zależy jakie ulgi podatkowe ale zwykle jest tak że na takich ulgach (chociażby kwota wolna od podatku) zyskają głównie zamożni.


@JulioIglesiasSexualPredator: na kwocie wolnej od podatku zyskuje każdy kto ma dochód.

Jeśli ktoś nie ma dochodu, to trzeba sprawdzić najpierw dlaczego tak się dzieje, a nie w ciemno rzucać kasę.

każdy taki człowiek który się stacza to jest cios dla ekonomii, bo zamiast odprowadzać podatki będzie sobie żył jak żywe
@Strzelec_Kurpiowski: budżet państwa nie jest zainteresowany w tym że zyskuje każdy kto ma dochód. ja mam dochód- ty masz dochód. jest rzesza ludzi których można porównać do barbarzyńców w cesarstwie rzymskim. ty i ja żyjemy według reguł. nie jesteśmy problemem dla państwa. problemem są legiony potencjalnych barbarzyńców których trzeba jakoś spacyfikować i wyedukować ażeby byli przydatni dla społeczeństwa. stąd punktowe nastrzyknięcia socjalem.
jeśli nie będą spacyfikowani to będą popełniali przestępstwa w
budżet państwa nie jest zainteresowany w tym że zyskuje każdy kto ma dochód. ja mam dochód- ty masz dochód. jest rzesza ludzi których można porównać do barbarzyńców w cesarstwie rzymskim. ty i ja żyjemy według reguł. nie jesteśmy problemem dla państwa. problemem są legiony potencjalnych barbarzyńców których trzeba jakoś spacyfikować i wyedukować ażeby byli przydatni dla społeczeństwa. stąd punktowe nastrzyknięcia socjalem.


@JulioIglesiasSexualPredator: wymyślasz jakieś niestworzone problemy.

Kwota wolna od podatku to
wiem #!$%@? że można ale nikt tego nie poprze. póki co mamy demokrację i nikt nie zagłosuje na rozsądek ty durniu jeden. poruszamy się w sferze faktów a ty sobie żyjesz w świecie fantazji politycznych.


@JulioIglesiasSexualPredator: ośmieszasz się. Najpierw bronisz jakiegoś głupiego pomysłu i udajesz, że jest on zasadny, a teraz piszesz, że po prostu innym się nie spodoba.

Jakbyś nie zauważył, dyskutowaliśmy o realnej skuteczności socjalu, a nie o tym
zwykle jest tak że na takich ulgach (chociażby kwota wolna od podatku) zyskają głównie zamożni


@JulioIglesiasSexualPredator: jak na kwocie wolnej od podatku mają zyskiwać głównie zamożni? jeśli u nas kwota wolna od podatku ustaliłaby się na te 30 tysięcy z kawałkiem i zrównała z tą dla tych #!$%@? z wiejskiej to nagle okazałoby się że przynajmniej ze 25% ludzi którzy w ogóle gdziekolwiek pracują miałoby zerowego pita na koniec roku podatkowego
@Strzelec_Kurpiowski: oglądałem na YT tą rozmowę. Pierwszy raz miałem styczność z tą "redaktorka". Strasznie chamskie babsko. Ewidentnie brakuje jej oczytania i takiej normalnej kultury osobistej sądząc po sposobie w jaki składa zdania.
Ten bosak to też taki trochę dzieciak. Osoba mająca mocnego skilla w retoryce zjadłaby go w moment.
@Pangia: to są takie komunały które #!$%@?ą ludzie bez znajomości tematu. ok- przechodzimy do więźniów. news flash- więźniowie chętnie by pracowali. praca dla więźnia to jest nagroda obecnie. gdyby to był przymus to ochrona by wyniosła więcej niż zysk z ich pracy. póki co więźniowie się pchają do roboty, ale nie ma opcji żeby ich upilnować. do pracy idą tylko wyjątkowo grzeczni.
gdyby posłać do pracy wszystkich w tym niegrzecznych to
@Strzelec_Kurpiowski każdy socjal deprawuje, jak dasz socjal tym którzy mają 100iq i mniej to przybędzie debili, jak dasz niepełnym rodzinom to się za zna rozwodzić itd. Państwo powinno jednak zapewnić minimum socjalne dla naprawdę biednych, którzy byli by weryfikowani lokalnie przez pracowników gminy etc.
W POLSCE NIKT.NIE GŁODUJE, POWTARZAM W POLSCE NIKT NIE GLODUJE. PROSZE SIE ROZEJSC ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@pytanie_o_uber: pokaż mi tych głodujących. Póki co w Polsce więcej ludzi umiera z przejedzenia niż z głodu.

Podobnie jak ludzi z nadwagą jest znacznie więcej niż ludzi niedożywionych.
@Strzelec_Kurpiowski: Miało być z konstytucji oczywiście.

a kasa na inny socjal to spada z nieba? Na wszystkie wydatki państwa są pobierane podatki....

Socjal to pomoc finansowa lub rzeczowa obywatelom w trudnej sytuacji materialnej - finansowanie edukacji zgodnie z konstytucyjnymi zadaniami państwa nią nie jest.
Miało być z konstytucji oczywiście.


@ediz4: co zmienia tu zapis w konstytucji? Jak napiszą w niej, że 500+ to obowiązek państwa, to też nie będzie socjal?

Socjal to pomoc finansowa lub rzeczowa obywatelom w trudnej sytuacji materialnej - finansowanie edukacji zgodnie z konstytucyjnymi zadaniami państwa nią nie jest.


Socjal to redystrybucja środków w społeczeństwie.
Państwowa edukacja spełnia te kryterium, bo nikt bezpośrednio za swoją edukację nie płaci, tylko płaci się ze
@Strzelec_Kurpiowski: tzn zależy jakie ulgi podatkowe ale zwykle jest tak że na takich ulgach (chociażby kwota wolna od podatku) zyskają głównie zamożni.


@JulioIglesiasSexualPredator przeciez np ulge na dziecko moze odpisac sobie kazdy pracujacy rodzic. jak by zamiast 500+ bylo dodatkowo 6k ulgi na kazde dziecko na picie to koszt takiej ulgi dla panstwa bylby duzo nizszy niz oecnie 500+ ktore obuguje armia urzednikow i ktorego dystrybucja generuje koszty.
dzieki takiemu zabiegowi
Czyli według twojej definicji wszystko jest socjalem - budowanie dróg, edukacja, finansowanie inwestycji samorządowych


@ediz4: no tak to mniej więcej wygląda. Jeśli buduje się coś publicznego, dostępnego również dla tych co nie płacili, to jest to jakiś rodzaj socjalu.

Dlatego socjalu nie da się wyeliminować całkowicie, ani nawet nie powinno się próbować, bo państwa opierają się na wspólnych inicjatywach.
już lepszym rozwiązaniem jest internat i opieka wykwalifikowanych wychowawców

czemu mieliby nie oddać, skoro to za darmo?

Na wszystkie wydatki państwa są pobierane podatki.


@Strzelec_Kurpiowski: czekaj, jako przeciwnik socjalu rzucasz pomysłem z państwowym internatem i państwowymi wychowawcami i jeszcze twierdzisz, że to jest za darmo. Po czym jednak stwierdzasz, że na wszystkie wydatki są pobierane podatki ¯\_(ツ)_/¯
czekaj, jako przeciwnik socjalu rzucasz pomysłem z państwowym internatem i państwowymi wychowawcami i jeszcze twierdzisz, że to jest za darmo. Po czym jednak stwierdzasz, że na wszystkie wydatki są pobierane podatki ¯_(ツ)_/¯


@kadbery: nie jestem przeciwnikiem wszystkich wydatków społecznych. Jestem przeciwnikiem zasypywania kasą ludzi w celu likwidacji patologii, bo to jest askuteczne.

A państwowe internaty z państwowymi wychowawcami już są, to żaden nowy pomysł.

Jakbyś się doedukowala, to byś wiedziała. W