Wpis z mikrobloga

@Strzelec_Kurpiowski: oczywiście. ale nawet przyzwoita edukacja, kiedy wraca uczeń do domu i nie ma co jeść nie zawsze wystarczy. w końcu pójdzie coś ukraść, co potem może doprowadzić do tego że kogoś zadźga. nie mówię że jestem za tym bonem na wczasy i 500+ ale to wymaga bardzo długich rozważań. chyba jestem na to za głupi to raz a dwa że nie mam czasu na takie pogłębione analizy. z resztą
  • Odpowiedz
oczywiście. ale nawet przyzwoita edukacja, kiedy wraca uczeń do domu i nie ma co jeść nie zawsze wystarczy. w końcu pójdzie coś ukraść, co potem może doprowadzić do tego że kogoś zadźga. nie mówię że jestem za tym bonem na wczasy i 500+ ale to wymaga bardzo długich rozważań. chyba jestem na to za głupi to raz a dwa że nie mam czasu na takie pogłębione analizy. z resztą trudno by było
  • Odpowiedz
@Strzelec_Kurpiowski: taa ale rodzice ich tam nie oddadzą. ja bym był za masowym odbieraniem dzieci i przekazywaniem ich pod opiekę państwa, ale w naszym modelu społeczeństwa to nie pyknie. trzeba więc odpowiednio kierunkować socjal żeby takie rodziny nie stawały się fabryczkami aspołecznych potworków. utniemy socjal- ok fajnie, ale naprodukujemy sobie ekstremalnie złych ludzi, którzy będą siać #!$%@? chaos.
ulgi podatkowe na żywność są dobrym planem, bo najbiedniejsi wydają największy procent
  • Odpowiedz
taa ale rodzice ich tam nie oddadzą. ja bym był za masowym odbieraniem dzieci i przekazywaniem ich pod opiekę państwa, ale w naszym modelu społeczeństwa to nie pyknie.


@JulioIglesiasSexualPredator: czemu mieliby nie oddać, skoro to za darmo?

Wystarczy do takiej patologicznej rodziny wysłać odpowiedni organ, który będzie walił w patusów karami, gdy coś odwalą i sami
  • Odpowiedz
@Strzelec_Kurpiowski: no #!$%@? spox, wyobraź sobie że jesteś tym dzieckiem które głoduje na życzenie rodziców xDD
może ci to nieco sprać mózg i sprawić że będziesz problemem dla społeczeństwa jak dorośniesz.
znałem takie dzieci. z resztą jak cię temat interesuje to pogadaj z pracownikami opieki społecznej. trochę ci historii opowiedzą.
to jest ekstremalnie skomplikowany temat. nie da się tego prostymi korwinizmami rozwiązać.
cały czas są w trakcie produkcji mordercy którzy
  • Odpowiedz
@Strzelec_Kurpiowski: tzn zależy jakie ulgi podatkowe ale zwykle jest tak że na takich ulgach (chociażby kwota wolna od podatku) zyskają głównie zamożni. a socjal i ulgi trzeba dawać punktowo z tego co rozumiem makroekonomię. ja nie potrzebuję ulg bo nie mam chwilowo w planie nikogo #!$%@?ć nożem, tudzież zacząć #!$%@?ć heroinę. każdy taki człowiek który się stacza to jest cios dla ekonomii, bo zamiast odprowadzać podatki będzie sobie żył jak
  • Odpowiedz
tzn zależy jakie ulgi podatkowe ale zwykle jest tak że na takich ulgach (chociażby kwota wolna od podatku) zyskają głównie zamożni.


@JulioIglesiasSexualPredator: na kwocie wolnej od podatku zyskuje każdy kto ma dochód.

Jeśli ktoś nie ma dochodu, to trzeba sprawdzić najpierw dlaczego tak się dzieje, a nie w ciemno rzucać
  • Odpowiedz
@Strzelec_Kurpiowski: budżet państwa nie jest zainteresowany w tym że zyskuje każdy kto ma dochód. ja mam dochód- ty masz dochód. jest rzesza ludzi których można porównać do barbarzyńców w cesarstwie rzymskim. ty i ja żyjemy według reguł. nie jesteśmy problemem dla państwa. problemem są legiony potencjalnych barbarzyńców których trzeba jakoś spacyfikować i wyedukować ażeby byli przydatni dla społeczeństwa. stąd punktowe nastrzyknięcia socjalem.
jeśli nie będą spacyfikowani to będą popełniali przestępstwa
  • Odpowiedz
budżet państwa nie jest zainteresowany w tym że zyskuje każdy kto ma dochód. ja mam dochód- ty masz dochód. jest rzesza ludzi których można porównać do barbarzyńców w cesarstwie rzymskim. ty i ja żyjemy według reguł. nie jesteśmy problemem dla państwa. problemem są legiony potencjalnych barbarzyńców których trzeba jakoś spacyfikować i wyedukować ażeby byli przydatni dla społeczeństwa. stąd punktowe nastrzyknięcia socjalem.


@JulioIglesiasSexualPredator: wymyślasz jakieś niestworzone problemy.

Kwota wolna od podatku to element progresji podatkowej wspierającej
  • Odpowiedz
wiem #!$%@? że można ale nikt tego nie poprze. póki co mamy demokrację i nikt nie zagłosuje na rozsądek ty durniu jeden. poruszamy się w sferze faktów a ty sobie żyjesz w świecie fantazji politycznych.


@JulioIglesiasSexualPredator: ośmieszasz się. Najpierw bronisz jakiegoś głupiego pomysłu i udajesz, że jest on zasadny, a teraz piszesz, że po prostu innym się nie spodoba.

Jakbyś nie zauważył, dyskutowaliśmy o realnej skuteczności socjalu, a nie o
  • Odpowiedz
zwykle jest tak że na takich ulgach (chociażby kwota wolna od podatku) zyskają głównie zamożni


@JulioIglesiasSexualPredator: jak na kwocie wolnej od podatku mają zyskiwać głównie zamożni? jeśli u nas kwota wolna od podatku ustaliłaby się na te 30 tysięcy z kawałkiem i zrównała z tą dla tych #!$%@? z wiejskiej to nagle okazałoby się że przynajmniej ze 25% ludzi którzy w ogóle gdziekolwiek pracują miałoby zerowego pita na koniec roku
  • Odpowiedz