Wpis z mikrobloga

Ostatnio odkryłam na YT kanał o. Adama Szustaka. Mimo że jestem przedstawicielem team #ateizm, to jednak sposób, w jaki mówi o ludziach, wartościach itd, totalnie do mnie trafia. On argumentuje miłość, nadzieję i dobro swoją wiarą, ja zaś po prostu człowieczeństwem. Naprawdę czuje się dobrze słuchając go. Ale treści stricte religijne pomijam. Myślę, że to dobry przewodnik duchowy, a duchowość to nie to samo co religijność. Daje do myślenia.

Polecam nie tylko team #katolicyzm. #ciekawostki #youtube #gruparatowaniapoziomu
nicari - Ostatnio odkryłam na YT kanał o. Adama Szustaka. Mimo że jestem przedstawici...

źródło: comment_1592563090EHOdyNTujpNIPDn3atFoDH.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A ile on hajsu na nich zarabia... Skromne 60 tysięcy miesięcznie z samego patronite ( ͡


@budus2: Można mieć o nim różne zdanie, ale on na tym nie zarabia, tylko zakon. On ma 250 zł/mc kieszonkowego.
  • Odpowiedz
No i z drugiej strony, jak wyobrażasz sobie przekazywanie treści, jakie tworzy, w inny sposób? Jak wolałbyś, by takie treści były przekazywane? Żebyś nie czuł, że prowadzący jest przemądrzały.


@nicari: No może ks. Pawlukiewicz czy jest taki amerykański biskup Barron
  • Odpowiedz
Kazdy oglada i bierze do siebie co chce. Ateuszy boli d--a o jego popularnosc i patronite wiec wszystko co by nie powiedzial i tak zredukuja do poziomu gowna ale jakke to ma znaczenie? Oni sa jak obrazone dzieci, nic nie znacza.
Dla bardziej rozwinietych szustak moze jest truizmem ale to tez nie ma znaczenia. Ludzie sa na roznych etapach rozwoju. Ktos zyjacy na niskich poziomach w poczuciu winy i strachu ogladajac szustaka
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@budus2: wiesz, myślę że ogólnie potrzebni są ludzie, którzy mówią truizmy. Truizmem jest fakt, że dzieci bić nie wolno, a powiedz w grupie osób 50+ ten truizm to większość Cię zeżre.
Mówi sporo o szacunku i miłości do drugiego człowieka. To truizm, ale czuję, że w pędzie życia brakuje mi miejsca na ten szacunek, miłość i zrozumienie. I czasem lubię dla zatrzymania się posłuchać o tym, co podstawowe.

Na razie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@djtartini1: o, sprawdzę sobie ich :)

Pytam, bo przymierzam się do działalności w sieci i w zasadzie istnieje szansa, że sama będę czasem mówić o rzeczach, gdzie ktoś może uznać mnie za przemądrzałą. Szukam sposobu, jak to przekazywać :) dzieki za inspiracje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kaarp: o, ciekawe. Jakbyś sobie przypomniał, który to był konkretnie film to byloby super, bo on ma ich miliord.

Tak jak pisałam gdzieś wyżej, strasznie mnie rozdrażnił jego żart na temat tego, że żona nie może zgwałcić męża. Ale no zdaję sobie sprawę z tego, że nie będę się z nim zgadzać w 100%. Wiele osób pod tamtym filmem zwróciło mu uwagę, że to krzywdzące i stereotypowe stwierdzenie, więc może
  • Odpowiedz
@nicari: bardzo dobry czlowiek, swoimi gadankami pomogl mi w trudnych chwilach, dla jednych to czyste oczywistosci, ale dla pogubionych ludzi to jak prosty drogowskaz i chwila odetchnienia. Seria pachnidel, malzenska czy zwykle nocne vlogi - polecam
  • Odpowiedz
@nicari: Koleś jest zdecydowanie irracjonalistą. Uważa, że Bóg działa contra naturam, choć nie ma przecież na to żadnego, choćby najmniejszego dowodu (także z tego co wiem Kościół również skłania się raczej do zaprzeczenia jego hipotezom). Poza tym głosi same metafizyczne treści, niekiedy ulegające falsyfikacji pod wpływem empirii. Doświadczyłem kilka jego "wspaniałych" rad na własnej skórze i szczerze mówiąc zraziłem się, więc nie chce mieć z nim więcej do czynienia.
  • Odpowiedz
@nicari: nie jest fanatykiem, ale straciłam do niego szacunek w czasie wielkiego postu kiedy zaczął mówić o chorobach i innych niesprawiedliwościach w typowo katolowym stylu.

  • Odpowiedz
@nicari: https://www.youtube.com/watch?v=AsgKZI_K-LA nie jestem pewien, ale chyba w tym. W skrócie opisuje, różne problemy, które z jakiegoś powodu uznawane są za niemęskie, takie jak niska samoocena itp. i mówi, że to chłop ma bo jest niedojrzały i nie wolno z nim brać ślubu. Był jeszcze inny ale już nie pamiętam jaki konkretnie, ten bardziej zapamiętałem bo o nim długo rozmawiałem ze swoją partnerką. To jest właśnie ten problem tego typu
  • Odpowiedz