Wpis z mikrobloga

Mirki orientujecie się czy grozi coś za np. masowe wstawianie negatywnych opinii na google komuś? Poprzez namawianie znajomych/kupienie/multikonta, cokolwiek. Sprowadziłem furę ze stanów i firma transportowa tak o------a ze mam cały bok rozwalony i ignorowali mnie do póki nie wystawiłem komentarza na google po którym zaoferowali kilkaset $ w zamian za wyrządzone szkody i usunięcie opinii. Tylko że strat mam na kilka tysięcy i żeby bardziej ich pogonić do działania zastanawiam się nad wyciągnięciem większej artylerii. Cyrk żeby w taki sposób sprawy załatwiać ale nie widzę innego wyjścia póki.

#opinie #google #negatywne
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

no wygasł mi miech temu vpn, mogę się z tym pobawić bo kumam ocb, ale dlatego pytam czy trzeba, bo jesli nie ma w tym nic nielegalnego, to normalnie ziomkom wysyłam linka i lecimy z tematem, a jak możliwy jest przypał za to to wtedy faktycznie VPN, tylko z prawa to ja słaby jestem nawet w szukaniu informacji bo co pod jaki paragraf się łapie to nie wiem
  • Odpowiedz
@toczefele123: pewnie tobie nic, ale opinie/oceny mogą wtedy usunąć.

@Darnok15: zależy, na jaką skalę działa firma. Jeśli lokalnie lub tylko w Polsce, IP z różnych państw będę podejrzane. Google chyba też sprawdza aktywność na koncie, więc jak zostaną zrobione tylko do wystawienia negatywnej oceny/opinii, to będzie podkładka, żeby je usunąć.

Edit: @toczefele123: na upartego można to podciągnąć pod nękanie, działanie na szkodę wizerunku firmy/zniesławienie. Ale wtedy
  • Odpowiedz
@toczefele123: tor działa cuda, nie namierzą. w takiej sprawie policja nie bawi się w śledztwa. często oszustów z olx namierzyć nie potrafią a co dopiero takie pierdoły. no i oczywiście wifi z mcdonalds albo inne publicznie dostępne.
  • Odpowiedz
Jasne jeśli chodzi o ukrycie swoich danych/IP kumam baze bawiłem się nie raz, tylko odstawiając to na chwile na bok
bo i tak chodzi o naświetlenie mojej sprawy więc będzie wiadome że to moja lub moich znajomych sprawka. (choć jasne vpny i inne cuda nigdy nie zaszkodzą), wróciłbym na chwile jeszcze do kwestii prawnej bo o to mi najbardziej chodzi. Konkrety: Firma transportowa odebrała samochód od mojego przyjaciela w stanach więc mam
  • Odpowiedz