Wpis z mikrobloga

Czy istnieje osoba, która nigdy w swym dziecięcym życiu nie jadła kaszaka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To było moje najlepsze ciasto dzieciństwa i mogłam je szamać dosłownie blachami. Razem z bratem zresztą, z którym często była ostra walka o ostatni kawałek z blaszki :D

Nie powinno się to właściwie nazywać ciastem, a bardziej deserem, ale nawyki pozostają, więc już całe życie będę to prawdopodobnie nazywać ciastem kaszakiem.

Co prawda nie wierzę, że istnieje ktoś, kto by nie znał tego wyśmienitego ciasta, ale gdyby jednak, to przepis jest najbanalniejszy ever, bo jak to zazwyczaj bywa - najprostsze najsmaczniejsze ;)
A więc: 250g kaszy mannej gotujemy w litrze mleka, w którym uprzednio rozpuszczamy szklankę cukru, pół kostki masła i 5 łyżek kakao. Ciepłą masę wylewamy na blaszkę z herbatnikami i przykrywamy kolejną warstwą herbatników. I voila! Wykwintne danie gotowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gotujzwykopem #slodycze #ciasto

b.....k - Czy istnieje osoba, która nigdy w swym dziecięcym życiu nie jadła kaszaka? ...

źródło: comment_1592386033TPZHBEMKHzif20bXXVHSHr.jpg

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A więc: 250g kaszy mannej gotujemy w litrze mleka,


@blond_lok: KASZĘ MANNĘ? KASZĘ MANNĘ? TY CARSKA SWOŁOCZO KONGRESOWA TY, JA CI POKAŻĘ BUCU TY PIEROŃSKI. W C.K. GALICJI JADA SIĘ GRYSIK NIE KASZE MANNĘ. ZARAZ POKAŻĘ CI CO SIĘ ROBI Z GRYSIKIEM. #pdk
  • Odpowiedz
@blond_lok: Zrobiłem sobie taki mały półkilogramowy kaszak, 5 minut przy garach 2h stygnięcia a później walka ze sobą żeby nie wpieprzyc całego. Na gorze czekolada i orzechy ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@SuperMaslo: jak będzie za słodkie, to następnym razem dodasz mniej i po problemie :) A najlepiej to jak gotujesz kaszę i dodajesz cukier, liźnij paluszkiem czy już wystarczająco doslodzone i będzie takie, jakie Twoje kubki smakowe lubią najbardziej ;)
  • Odpowiedz
@Tang0: ooo, nawet nie mów z tą walką! :D Od jakiegoś czasu przerzuciłam się na zdrowe słodycze, więc unikam takich ciast, jedynie kucharzę, ale dzisiaj się skusiłam na kawałek i chodziły mi myśli czy aby nie wszamać więcej :D muszę jutro sobie jakieś muffinki po swojemu ukręcić xD

Czekolada i orzechy - na pewno jest pycha (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@dadaista: u mnie taka standardowa, jakoś 25 x 35 chyba one mają. Ale ogólnie nie przejmuj się rozmiarem blaszki, bo jak masz mniejszą, to sobie zrobisz wyższego kaszaka i dodasz jeszcze jedna warstwę herbatników i będzie git :)
  • Odpowiedz