Wpis z mikrobloga

Czy istnieje osoba, która nigdy w swym dziecięcym życiu nie jadła kaszaka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To było moje najlepsze ciasto dzieciństwa i mogłam je szamać dosłownie blachami. Razem z bratem zresztą, z którym często była ostra walka o ostatni kawałek z blaszki :D

Nie powinno się to właściwie nazywać ciastem, a bardziej deserem, ale nawyki pozostają, więc już całe życie będę to prawdopodobnie nazywać ciastem kaszakiem.

Co prawda nie wierzę, że istnieje ktoś, kto by nie znał tego wyśmienitego ciasta, ale gdyby jednak, to przepis jest najbanalniejszy ever, bo jak to zazwyczaj bywa - najprostsze najsmaczniejsze ;)
A więc: 250g kaszy mannej gotujemy w litrze mleka, w którym uprzednio rozpuszczamy szklankę cukru, pół kostki masła i 5 łyżek kakao. Ciepłą masę wylewamy na blaszkę z herbatnikami i przykrywamy kolejną warstwą herbatników. I voila! Wykwintne danie gotowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gotujzwykopem #slodycze #ciasto

b.....k - Czy istnieje osoba, która nigdy w swym dziecięcym życiu nie jadła kaszaka? ...

źródło: comment_1592386033TPZHBEMKHzif20bXXVHSHr.jpg

Pobierz
  • 68
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@toodrunktofuck: wiem jak smakuje kasza manna. W wydaniu mniej lub bardziej gęstego grysiku na śniadanie za dzieciaka było ok, dziś to po prostu paskuda, zwłaszcza w formie kleju pomiędzy herbatnikami, nie przekonasz mnie ¯\_(ツ)_/¯