Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
#kebab #gotujzwykopem #gzw
Jako, że "oddasz fartucha" przerobił przepis od "refiki" postanowiłem połączyć te dwa przepisy :)

Z przypraw szedł sumak, świeżo roztarty w moździerzu kmin rzymski czyli kumin, pieprz, oregano, tymianek, sól, papryka słodka wędzona i klasyczna. Generalnie robotę robi marynatą jogortowo-czosnkowa z sokiem z cebuli, oczywiście z dodatkiem mleka. Mięso to było na próbę najważniejsze z Lidla mielone wołowe. Co ciekawe nie musiałem dodawać masła do smażenia. Tak jak inne Mirki miałem problem z krojenie, dopiero tasak dał radę bydlakowi. Z warzyw była czerwona kapusta z octem jabłkowym, sałatka szopska wg. Refiki razem z cebulą na ich sposób + sałata lodowa poszatkowana. Sosy to moja wariacja, ale zrobiłem już tych kebsow z 15. Zauważyłem, że kolejność składników ma znaczenie. Oczywiście nie ma u mnie w składzie żadnego żółtego sera (°°

Pozostało mi tylko zrobić bułkę jak w "policzona szama", ale na razie za gorąco na piekarnik.

Wołam innego Mirka @MG78 może się podejmie swojej interpretacji. Aha Twój Tavuk Shish kebap robiłem na oryginalnych szpadach, na węglu drzewnym - to jest to ( )
Pobierz
źródło: comment_1592327937jrTUOTNckeYBsoeMSt9ZcW.jpg
  • 6
@Sir_Well_Endowed: Wygląda bardzo ładnie! Ja na pewno temat kebabów będę zgłębiał i mocno rozwijał, cały czas jestem w tym kontekście w kontakcie z moim kolegą turkiem, który zna kilka języków sąsiednich krajów więc mam nadzieję, że pomoże nie tylko w kwestiach kebabów tureckich ale również innych :D
@Sir_Well_Endowed:
Co do miesa, lepiej kupic w sklepie sztuke miesa, zmielic w samemu lub w sklepie i poprawic jakims tluszczem, jesli nie lojem wolowym/baranim to np. smalcem kaczym/gesim. Do krojenia lepiej wziac zabkowane ostrze.

Ja dodawalem zolty ser, gran padano zmieszany z zolta "mozarella", ale ja lubie kebsa z serem.