Wpis z mikrobloga

Jedliście kiedyś lukrecję? Do czego można porównać jej smak? Czytam już o tym przez chwilę, ale cały czas widzę inne porównania.. Zastanawiam się czy warto jej spróbować - wielu ludzi jej nie lubi... Nie jestem jakiś bardzo wybredna jeśli chodzi o słodycze i inne jedzenie, nie lubię tylko za bardzo miętówek, co sądzicie?
#pytanie #slodycze #jedzenie #jedzzwykopem
FreakingAwesome - Jedliście kiedyś lukrecję? Do czego można porównać jej smak? Czytam...

źródło: comment_1592326248Z6Vzm0AZj5UNKjpP4q04By.jpg

Pobierz
  • 75
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FreakingAwesome: Jeśli lubisz zapach anyżu, zasmakuje ci lukrecja. Smak zapach jedno to samo tak naprawdę. Ja uwielbiam zapach anyżu, kocham lukrecję xD. Niestety na perfumy z nutą anyżu ludzie trochę kiepsko reagują :<
  • Odpowiedz
@FreakingAwesome uwielbiam lukrecje jak i bardzo podobny anyż. Jeżeli komuś pasuje taki smak, a przypuszczam że może to być max około 5% Polaków, to polecam mój ulubiony alkohol Sambuca, ewentualnie Ouzo. Jedno i drugie mogę pić ciepłe bez zapijania. Fanatykom polecam koperek( herbatka ziołowa) ma bardzo delikatny smak anyżu.
  • Odpowiedz
dobre ale jeszcze lepszy byl 1kg prawdziwej lukrecji ktora kumpel przywioz z wycieczki do szwecji , wszyscy sie poddali a ja mialem calosc tylko dla siebie ;)
  • Odpowiedz
@Kulek1981: chyba lepiej bym tego nie opisał xD swoją droga ostatni raz jadłem te cukierki jakieś 20 lat temu jak jeszcze byłem gowniakiem i do tej pory mam nieprzyjemne uczucie w ustach jak gdzieś je zobaczę i sobie przypomnę ten smak xD
  • Odpowiedz
@FreakingAwesome Ja przepadam, ale w niewielkich ilościach... Słodycz to to nie jest. Jak nie znasz smaku anyżu, to określenie "gorzki ziołowy" powinno być najbliższe :-) Proponuję, żebyś po spróbowaniu dała znać jak smakowało i czy któryś opis był blisko ;-)
  • Odpowiedz