Wpis z mikrobloga

Cześć . Przyjęli mnie do pracy z tym że mam zrobić uprawnienia na wózki widłowe xD.
Teraz pytanie jak się za to zabrać.
Szukać w okolicy ośrodka szkoleniowego i później musze na egzamin do udt? Gdzie oni przeprowadzają te egzaminy?. Jakie są koszta takich uprawnień oraz czy mając prawko kategorii B da się ogarnąć ten egzamin i zdać go w miarę łatwo?
Nadal są 3 kategorie na wózki?
Jeśli tak to czy najlepiej robić Odrazu ta 1 kategorie żeby użytkować ładowarki teleskopowe?
Jest jakaś różnica w trudności egzaminu pomiędzy tymi kategoriami?
#praca
#udt
  • 8
@albartosz W końcu się za to wzięli bo to był niezły żart z tymi egzaminami. Sam nie robiłem uprawnień ale kilku kumpli robiło i opowiadali.

@janusz-pawel Nie ma się czego bać, jeździłem na wózkach elektrycznych i spalinowych w NL. Żadna filozofia ale trzeba ogarniać i myśleć co się robi żeby nie było jakiejś wpadki na hali ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ja bym potrzebował do jazdy po niewielkiej hali i przestawienie na hali kilku zbiorników oraz załadowaniu tira. Więc wychodzi na to że nie potrzebuje 1 kategorii ale czy nie lepiej Odrazu zdobić na wszystko?
@janusz-pawel: Hmm, a mówili Ci, że musisz UDT? Ja takie rzeczy jak przestawianie palet czy załadunek TIRa na rampie robiłem zwykłym wózkiem unoszącym tzw. pieskiem. Na te wózki uprawnienia chyba może zrobić wewnętrznie pracodawca, przynajmniej ja tak miałem zrobione
@janusz-pawel: U mnie mieliśmy kurs na 2 WJO ze szkoły, kilka godzin teorii (głównie stare filmiki z wypadków na wózkach xD),2 jazdy widlakiem i egzamin UDT, trudny ale praktyczny (podstawowe zagadnienia z obsługi wózka)

Popytaj szefa albo typków z pracy jak to u nich wyglądało, może jakieś zniżki dostaniesz z pracy choć i tak u mnie kurs 350zl.