Wpis z mikrobloga

Mireczki,

nie raz i nie dwa korzystałem z pomocy na mirko. Postanowiłem też trochę pomóc.

Jako, że jestem świetny w rozmowach kwalifikacyjnych, chętnie Wam w tym pomogę. Mam doświadczenie jako kandydat, ale też rekrutowałem do swojego zespołu w #korpo, więc znam sprawę z obu stron. Nie jestem z działu HR, pracowałem jako specjalista, a potem Team Leader kilkunastoosobowego zespołu.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania o rozmowy, jak odpowiadać na pytania, co mówić a co nie, jakie pytania zadawać, jakie są najlepsze odpowiedzi lub np. jak się ubrać, to piszcie. Postaram się pomóc :)

#praca #rozwojosobisty #wychodzimyzprzegrywu #korposwiat
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@balbinkowy: Kiedyś zaproponowałem pomoc w znalezieniu kursów/szkoleń oraz dotacji. Myślisz, że jakiś przegryw był chętny żeby mu pomóc? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeszcze mnie poszczuli xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@CalibraTeam: nie
@TheySeeMeBowlin: na bank nie mów źle o swoim obecnym pracodawcy / współpracownikach. Kolejna kwestia - pracodawcy nie lubią jeśli mówisz że najważniejsze są pieniądze - może to świadczyć o braku lojalności.
  • Odpowiedz
@KingFight: To jest dość ciekawe pytanie.

Chyba najlepszym sposobem jest w tym przypadku chodzenie na rozmowy nawet jak nie chcemy zmienić pracy. Sam miałem taką sytuację, poszedłem z ciekawości i rzuciłem kwotę zupełnie wyssaną z palca, która była prawie dwukrotnością moich zarobków. Dali mi to bez negocjacji.

Oczywiście można powiedzieć, że miałem za niską pensję. Była normalna na tamten moment, po prostu trafiłem idealnie z kwotą, dobrze mi poszło i
  • Odpowiedz
@rawilson, serioooo??? jestem w sytuacji gdzie zwolniłam się z pracy z powodu atmosfery i hmm, dziwnej techniki zarządzania firmą ;) i nie wyobrażam sobie gdekać w nowej firmie na starą, chociaż chętnie odpowiedziałabym "pani sobie poczyta opinie na goworku to pani zrozumie" :D
  • Odpowiedz