Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czesc. Mam pytanie odnośnie #programowanie

Czy jak mam prawie 26lat i nie mam matury ani studiów ani sredniego wykształcenia (tylko zawodowe)
To mozna zrobić jakieś kursy na programiste? Jeżeli są, to czy drogie są takie kursy i ile trwają zeby miec podstawową wiedze i papierek na tyle zeby mozna bylo sie zatrudnic w jakiejs firmie i zarabiac 3-5k na poczatek? Wiadomo ze kazdy inaczej chłonie wiedze i kazdy ma mniejsze lub wieksze predyspozycje ale pytam czysto teoretycznie ile kosztowalby taki kurs, czy wymagane jest wykształcenie srednie lub matura/studia na programiste i czy jest praca dla swieżaka po takim kursie biorac pod uwage jakies wieksze miasta? I Czy zapotrzebowanie na programistow takich typowych poczatkujacych jest duze? Pozdrawiam

#programista15k #korposwiat #korpo #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ee7baf72d35834c6b87f1fb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

[============================............] 69% (162zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 1 lat działania AMW!
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania: nie ma zapotrzebowania na poczatkujacych programersow, tak jak laski nie szukaja facetow 5/10. firmy chca mida lub seniora, jak junior to staz albo jakies smieszne pieniadze.
spokojnie mozesz wskoczyc w tym wieku, czy to 26 czy 30 czy 40. kwestia czy bedziesz mial sile nadgonic braki i potem byc na biezaco z innymi nowinkami.
jesli masz zapal i twoje motywacje to nie tylko easy cash to dasz rade.
@mus_tang: nie zgodze sie, jako osoba ktora prowadzila rozmowy z kandydatami. nigdy nie interesowalo mnnie to czy ktos ma licencjat, czy nawet mature.
inna sprawa ze brak matury czy licencjatu czesto swiadczy o innych dziurach potrzebnych w pracy, typu dobre wychowanie, empatia czy umiejetnosc pracy w zespole.
@mus_tang: juz nie prowadze tego, a i tez nie bylo to korpo. firmy do 50 osob. hr byl, robi wstepna selekcje(ale raczej odsiewa pranki/trolle, a nie dyskwalifikuje kogos bo nie ma licencjatu). potem trafia to do mnie. decyzja w sprawie zaproszenia kogos na rozmowie spada na osobe dostajaca cv, w tym przypadku mnie i nigdy nie kierowalem sie tym czy ktos ma licencjat, mature, czy jest mezczyzna czy kobieta.