Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki i Mirabelki, prawie 12 lat na wypoku, nie jedno aferę się widziało ale teraz potrzebuje waszej pomocy. U mojego #rozowypasek zdiagnozowali chorobę nowotworową krwi i czeka ją przeszczep szpiku kostnego. Mamy dwójkę małych b0mbelków i przydało by się żeby pamiętały Madke.

Aby przeszczep mógł się odbyć, musimy znaleźć odpowiedniego Dawcę czyli jej “bliźniaka genetycznego”.
Proszę, zarejestrujciesię w bazie DKMS jako potencjalni Dawcy szpiku.Rejestracja jest bardzo prosta, zajmuje około 5 minut (wystarczy zamówić pakiet, pobrać wymaz z jamy ustnej i odesłać). Przeszczep szpiku w 80% odbywa się z krwi obwodowej Dawcy a pobieranie szpiku z kręgosłupa czy talerza kości biodrowej to mit. Dawcą szpiku może zostać każda zdrowa osoba pomiędzy 18 a 55 rokiem życia. Namówcie również do rejestracji w bazie najbliższych.

[Link szczegółów i rejestracji tutaj]( https://www.dkms.pl/pl/razem-dla-malgosi)

Pamiętajcie również, że Dawcy przysługują również liczne przywileje.
Przywileje

Obecnych dawców lub tych, którzy chcieliby a nie mogą nimi zostać proszę o plusiki.
A ponieważ dobro wraca to Mirasek z najbardziej zaplusowanym komentarzem może wybrać fundację na którą przeleję 15gr za każdego plusa z tego posta (z limitem 10k plusow bo musi cos zostać dla dawcy na piwo ;) .

#dkms #nowotwor #dajszpik #szpik #dawcaszpiku #czujedobrzeczlowiek #przeszczep #krwiodawstwo #dobrowraca
lipek691 - Cześć Mireczki i Mirabelki, prawie 12 lat na wypoku, nie jedno aferę się w...

źródło: comment_1592232693eiWtYGtajuY8mhEQmM6vjP.jpg

Pobierz
  • 293
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lipek691: Trzymajcie się! Pamiętajcie Mirki aby się nie zgadzać przy poborze szpiku na podawanie żadnych stymulatorów wzrostu komórek. One promują wzrost komórek nowotworowych - niestety u dawcy :-( Jeśli już ratować inną osobą to bez zagrożenia dawcy!
  • Odpowiedz
@Martuchna69 nie ma takiej potrzeby, od ponad 4lat jestem na terapii sybstytucyjnej (co prawda sam ją sobie organizuje, dostać się na państwowa terapię pracując na czarno nie jest w zasadzie realne) i miałem tylko jedna wpadkę dwa lata temu. Jestem grzeczny, od święta zajaram blanta czy dwa razy w roku zjem MDMA, ale opiatow nie ruszam, z resztą i tak by nie zadziałały bo jestem na buprenorfinie która blokuje ich działanie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lipek691: jeśli dawca jest z Polski to można go poznać?
Mój biorca jest z Francji i dostałem informację, że ze względu na francuskie przepisy nigdy go nie poznam
@jozef-ziutek-nowak: coś więcej na ten temat? Jakiś artykuł naukowy? Brałem tego 10 dawek. W karcie informacyjnej która została przedstawiona przed pobraniem, ilość nowotworów krwi u dawców nie odbiegała za bardzo procentowo od ogółu populacji...
  • Odpowiedz
  • 3
@ewaaaxxx

Czy rejestrując się nie stanę się potencjalnym celem gdy okaże się, że jestem genetycznym bliźniakiem jakiegoś ruskiego potentata naftowego i moje organy zajebiście są zgodne, a on potrzebuję dwóch nereczek i wątroby bo swoją ma przechlaną?


Ale wiesz ze zgodność Twojego szpiku nie daje zadnych informacji o stanie twoich organow, nie?
  • Odpowiedz
@lipek691: powodzenia, trzymam za Was kciuki Miras! ()
@downinthedumps: raz zdarzyło mi się skorzystać żeby zarejestrować się na wcześniejsze terminy na rehabilitację, nie było z tym żadnego problemu :)
  • Odpowiedz
@majkmucha: To jest bardzo śliski temat - bierzesz koktajl który ma stymulować wzrost komórek -również niestety tych nowotworowych.Jeśli masz w organizmie komórki po transformacji nowotworowej to biorąc ten koktajl stymulujesz wzrost komórek nowotworowych. Nie pamiętam ale chyba wcale nie trzeba go brać przed oddawaniem szpiku. Po prostu wtedy trwa to dłużej.
  • Odpowiedz