Wpis z mikrobloga

Witajcie, Wrzuciłem pliki Symfony od programisty na FTPa i odpalam go przez przeglądarkę, ale dostaje błąd:

"Warning: require(/home/platne/serwer/publichtml/hk/web/../vendor/autoload.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/platne/serwer/publichtml/hk/web/app.php on line 5

Z tego co zdążyłem wyczytać to brakujący plik vendor stworzy sie przez composer sam, ale co zrobić by to sie odpaliło w katalogu jako strona ? Totalnie zielony w symfony...

#symfony #php #ftp
  • 41
@filip_k: Pobrałem na PC jakieś "symfony" oraz "Git GUI" tylko nie mam pojęcia jak na localu to zainstalować na windows, żeby chociaż mieć podgląd projektu. Szukam od 2 godzin rozwiązania.. :( Jak to ogarnąć?
@croppz: Zależy mi by w jakikolwiek sposób otworzyć ten projekt. Być może stworzę go później na podstawie tego co zobaczę w Wordpress, ponieważ obecna forma...mnie przerasta.
@imdejv1: no przez ftp to deployu jeszcze nie robiłem, ładnie #!$%@? akcja. Najłatwiej chyba będzie skasować ten projekt z serwera, ustawić go lokalnie (razem z composer install i tak dalej) i potem przenieść na serwer całość, razem z vendorami.
@imdejv1: podejrzeć możesz, ale deployu na własną rękę bym chyba nie robił. Żeby podejrzeć musisz najpierw zainstalować php, composera i bazę danych, nie wiem jakiej ten projekt używa ale pewnie mysql.
@imdejv1: Bez PHP lokalnie nic nie podejrzysz raczej. Maksymalnie zawartość plików.
Musisz zainstalować PHP https://windows.php.net/download#php-7.4
Jak to będziesz miał, to ruszy ci composer i zainstalujesz zależności w folderze vendor. Jak to będziesz miał, to projekt da się wrzucić na serwer, jeśli chcesz odpalić to lokalnie, to muszisz zainstalować web serwer: apache lub nginx
Jak to będziesz już miał, to pewnie projekt korzysta z bazy danych, więc musisz zainstalować mysql.
No a