Wpis z mikrobloga

Wiem, że za 20-30 może 50 lat małżeństwa LGBT będą normalnością. Konserwatyści zawsze rzucali kłody pod nogi pozytywnym zmianom społecznym. Tak jak kiedyś nie uważali kobiety za pełnoprawnego człowieka, który może się uczyć czy głosować, tak jak uważali ludzi czarnoskórych za podludzi, którzy mieli wydzielone strefy, tak teraz odczłowieczają LGBT.

W całym cywilizowanym świecie to jest normalne, że takie osoby moga się żenić czy adoptować dzieci, jest to tak normalne jak to, że kobieta ma dzisiaj prawo do edukacji czy pasywnego lub aktywnego wzięcia udziału w wyborach. Tak samo będzie za te xx lat z prawami osób LGBT, zostaną one zrównane z prawami osób hetero, a tym, którzy dzisiaj krzyczą, że jest to niszczenie naszej cywilizacji nie pozostanie nic więcej niż wstyd.

Jedyne czego mi żal, to fakt, że jeszcze przez paredziesiąt lat grupa osób, która liczy przynajmniej kilkaset tysięcy będzie szykanowana i odczłowieczana. Nie obędzie się bez dramatów, smutków, samobójstw. Szkoda, że konserwatyści nie mają sumienia, bo gdyby mieli to by spać nie mogli.

#lgbt #bekazpisu
Pobierz
źródło: comment_1592036296kAwH8Pf0aBhTZK2ZZatFAu.jpg
  • 55
@chanelzeg do prawnych związków partnerskich nic nie mam, niech po sobie dziedziczą itp, ale jeśli o adopcje chodzi to zgodził bym się tylko w przypadku gdyby pary jednopłciowe mogły adoptować jedynie starsze dzieci, które już nie mają co liczyć na normalny dom. Wypełnili byśmy w ten sposób lukę w tej dziedzinie.
Ale i tak jestem rasistą, homosistą...
ale jeśli o adopcje chodzi to zgodził bym się tylko w przypadku gdyby pary jednopłciowe mogły adoptować jedynie starsze dzieci, które już nie mają co liczyć na normalny dom.


@erebeuzet: Jeśli chodzi o adopcje, to przede wszystkim chodzi o adopcje biologicznych dzieci partnerów. To jest kompletnie chore, że można stanowić rodzinę dla dziecka, ale w razie śmierci lub choroby biologicznego rodzica prawo traktuje cię jako osobę obcą. Jeśli chodzi o adopcje
@Andreth o adopcji dzieci biologicznych nie będę się nawet wypowiadał. to powinno być rzeczą naturalną i jedyna kwestia winno być zadanie pytania dziecku czy tak chce.
co do par hetero. właśnie problem w tym, ze takie preferują adopcje jak najmłodszych dzieci. więc za sprawą adopcji przez pary jednopłciowe można by wyleczyć ten rak i dać dzieciom normalny dom. taki kompromis
Wiem, że za 20-30 może 50 lat małżeństwa LGBT będą normalnością.


@chanelzeg: a może nie będzie prawie osób LGBT? Albo będą tylko wśród KONSERWATYSTÓW.
Bo badania genetyczne pójdą tak do przodu, że odkryjemy jaki gen jest za co odpowiedzialny (jaką chorobę) i nikt nie będzie płodził dziecka standardowo (oprócz konserwatystów) i dzieci będzie robić się z probówki uprzednio naprawiając ich geny. Nikt nie chce dzieciaka z rakiem czy cukrzycą. Nawet naj
co do par hetero. właśnie problem w tym, ze takie preferują adopcje jak najmłodszych dzieci. więc za sprawą adopcji przez pary jednopłciowe można by wyleczyć ten rak i dać dzieciom normalny dom. taki kompromis


@erebeuzet: Moim zdaniem nie ma co wprowadzać takich regulacji, bo w praktyce i tak się będzie tak działo, tak samo jak to się dzieje w innych krajach. (Nie wiem, czemu Polacy zawsze się tak zachowują, jakby coś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chanelzeg: Przeprowadź się do USA. Ciekawe ile czasu minie, nim zatęsknisz do zaściankowej Polski, jak ci murzyn #!$%@? furę, a z pracy cię wyrzucą za użycie błędnego zaimka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andreth: weź się postaw w roli dziecka które zyje w małym mieście gdzie każdy każdego zna i jest wytykane przez inne dzieci palcami bo haha masz dwóch ojców hehe. Dzieci to dzieci i tego nie zmienisz, dla nich coś co nie jest "normalne" będzie powodem do wysmiewania i prędko takie dzieci z par jednopłciowych będą szykanowane, w tym jest problem, żeby nie robić niepotrzebnie traumy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ButtHurtAlert: a i szkoła nic nie zmieni, zawsze się znajdzie ten Kozioł ofiarny i trzeba z tym walczyć, a nie dawać 7 latkom kolejna osobę do walki z nią, małe dzieci bardziej przypominają zachowaniem zwierzaki stadne niż osoby o wykształconych emocjach i empatii.

Dzieci powyżej 13 roku życia już bardziej sobie dadzą radę, do 7 rż zdecydowanie powinien być zakaz aborcji przez osoby nie zdolne do zapewnienia komfortowego życia, zarówno biedne,
@chanelzeg: nie jestem przeciwny ani nic. ale jeśli na marszach równości co rok pojawiają się różne cipkomaryje i inne tęczowe krzyże (ponad 3/4 u nas to katolicy), to nie dziwcie się, że ludzie nie będą lubić lbgt.
@chanelzeg: Normalni ludzie mają takie osiągnięcia: mają ciekawą pracę, prowadzą biznesy, mają rodziny - czyli powiększają realnie swoja grupę wpływłów.

LPG - ich największym osiągnieciem jest to, że z kimś sypiają albo dali sobie poharatać jajca. Ta grupa tęczowych pajaców nie jest w stanie wydać z siebie tak światłego umysłu jak np. Alan Turing, który był homoseksualistą.

Także obecni homosie to takie końcowe ognisko ewolucji. Dla mnie to jest jedynie ciekawostka
@chanelzeg: > pozytywnym zmianom społecznym. Tak jak kiedyś nie uważali kobiety za pełnoprawnego człowieka, który może się uczyć czy głosować, tak jak uważali ludzi czarnoskórych za podludzi, którzy mieli wydzielone strefy, tak teraz odczłowieczają LGBT.

I gdzie tu pozytywne zmiany? Żadnych korzyści z tego nie mamy.
@chanelzeg: Ja na przykład uważam, że dziecko ma prawo posiadać matkę i ojca, jest to według mnie podstawowe prawo dziecka. Adopcja przez pary homoseksualne takie prawo odbiera, wiec rozwiązanie sugerowane przez @erebeuzet wydaje się całkiem sensowne w tym temacie i nie ma nic wspólnego z homofobia, tylko poszanowaniem praw każdego uczestnika procesu adopcyjnego - przede wszystkim dziecka.
Ja na przykład uważam, że dziecko ma prawo posiadać matkę i ojca, jest to według mnie podstawowe prawo dziecka.


@Usvart: Dokładnie, w procesie adopcyjnym to dziecko jest podmiotem, a nie osoby chcące adoptować. Nie ma czegoś takiego jak prawo do adopcji dla par, prawo ma dziecko trafić do najlepszej możliwej rodziny, gwarantujący prawidłowy rozwój.
weź się postaw w roli dziecka które zyje w małym mieście gdzie każdy każdego zna i jest wytykane przez inne dzieci palcami bo haha masz dwóch ojców hehe. Dzieci to dzieci i tego nie zmienisz, dla nich coś co nie jest "normalne" będzie powodem do wysmiewania i prędko takie dzieci z par jednopłciowych będą szykanowane, w tym jest problem, żeby nie robić niepotrzebnie traumy.


@ButtHurtAlert: jak nie przestaniemy robić nagonki na
eśli o adopcje chodzi to zgodził bym się tylko w przypadku gdyby pary jednopłciowe mogły adoptować jedynie starsze dzieci, które już nie mają co liczyć na normalny dom. Wypełnili byśmy w ten sposób lukę w tej dziedzinie.


@erebeuzet: a co z dziećmi wychowywanymi tylko przez matkę albo ojca?
@chanelzeg: No widzisz. Kobiety dostały dodatkowe prawa, dawni niewolnicy zostali wyzwoleni, pozwolono mniejszościom seksualnym na paradowanie i zwiazki, a teraz wspólnie podpalają zachodni świat.

Ha tfu!
Konserwatyści zawsze rzucali kłody pod nogi pozytywnym zmianom społecznym. Tak jak kiedyś nie uważali kobiety za pełnoprawnego człowieka, który może się uczyć czy głosować, tak jak uważali ludzi czarnoskórych za podludzi, którzy mieli wydzielone strefy, tak teraz odczłowieczają LGBT.


@chanelzeg: Nie ma to jak nie znać zniuansowanej historii i jedynie na podstawie obecnego życia politycznego w Polsce rzucać takimi ogólnikami. Sprawdź sobie choćby jaka partia istniejąca w USA do dziś powstała
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chanelzeg do prawnych związków partnerskich nic nie mam, niech po sobie dziedziczą itp, ale jeśli o adopcje chodzi to zgodził bym się tylko w przypadku gdyby pary jednopłciowe mogły adoptować jedynie starsze dzieci, które już nie mają co liczyć na normalny dom. Wypełnili byśmy w ten sposób lukę w tej dziedzinie.

Ale i tak jestem rasistą, homosistą...

@erebeuzet: będzie przyzwolenie na małżeństwa to za chwilę wyciągną łapska po adopcję dzieci. Z
Tak jak kiedyś nie uważali kobiety za pełnoprawnego człowieka,


@chanelzeg: To akurat chrześcijanie jako pierwsi dali kobietom prawa, gdy wszyscy byli przeciwko. Mogli to zrobić wcześniej już Żydzi, ale nie zrobili.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chanelzeg: LGBT to zawsze będzie margines społeczeństwa i ciekawostka społeczna. Równości nigdy nie było i nigdy nie będzie, o ile dewiacje zawsze występowały i są naturalne o tyle nigdy nie będą w pełni akceptowalne. I bardzo dobrze z kolorową zaraza trzeba walczyć.