Wpis z mikrobloga

@jacieniemog28: Boga nie ma a dyskusja nie ma sensu, komu i po co chcesz mówić że boga nie ma? Babci której śmierć w oczy zagląda? Miej trochę empatii i litości, ci ludzie od dziecka żyją w przekonaniu i nadziei i Ty chcesz im na starość powiedzieć, że nie ma boga, nie licz na nadzieję po śmierci?
Bądźmy ludzcy
@jacieniemog28: Ludzie chcą wierzyć że ktoś nad nimi czuwa i że ten świat, jak i samo życie, mają "sens", nawet jeśli wszystko zdaje się wskazywać że jest dokładnie odwrotnie.

Wiara w boga to manifestacja prymitywnych instynktów, obaw i nadziei - tylko tyle i aż tyle. Bóg, w takiej czy innej formie, jest najprostszą odpowiedzią na pytania które zaprzątają głowy przedstawicieli naszego gatunku od dziesiątek tysięcy lat - kto nas stworzył,
@aguero90 To jeden z glupszych argumentów, który sie przeplata. Glupszy jest chyba tylko "zakład Pascala". Kiedy czlowiek jest w dupie, przestaje myśleć racjonalnie i zaczyna szukać jakiejkolwiek pomocy. I wtedy wchodzi religia - daje łatwe odpowiedzi na trudne pytania, pociesza, daje oparcie. Ale to wszystko ładne kłamstwa, które mają za zadanie zwodzić ludzi i nimi sterować.

@ewaaaxxx zamiast Boga wstaw krasnoludki i popatrz na swój argument.

@mnik1 Po części sie zgodzę z
@ewaaaxxx na krasnoludki jest tyle samo dowodów co na wszechpotezna istote, która stworzyła wszechświat żeby grać w Simsy. Nie ważne jak wygląda.

Widocznie masz 10 lat i tupiesz nóżkami, bo nie chcesz zaakceptować faktu, że żadnego Boga nie ma, jesteśmy sami na małej niebieskiej kropce pośrodku niczego, a nasze życie nie ma żadnego nadrzędnego celu. Polecam dorosnąć.
@ewaaaxxx: gimboateizm to najwyższy poziom ateizmu i zgadzam się z nim w pełni, wszelka beka z religii jest w 100% na miejscu, nie można ludzi wierzących w gusła traktować poważnie podczas ich fascynacji tymi bredniami
@ewaaaxxx: nie powiedziałem nic takiego więc nie #!$%@? mi tu farmazonów i nie wciskaj ( ͡° ͜ʖ ͡°) wiara w bóstwo typu jezusek i mu podobne ociera się o pustynna prymitywność, wstyd by mi było być katolikiem, uwalczajace