Wpis z mikrobloga

@jacieniemog28: Boga nie ma a dyskusja nie ma sensu, komu i po co chcesz mówić że boga nie ma? Babci której śmierć w oczy zagląda? Miej trochę empatii i litości, ci ludzie od dziecka żyją w przekonaniu i nadziei i Ty chcesz im na starość powiedzieć, że nie ma boga, nie licz na nadzieję po śmierci?
Bądźmy ludzcy
@jacieniemog28: Ludzie chcą wierzyć że ktoś nad nimi czuwa i że ten świat, jak i samo życie, mają "sens", nawet jeśli wszystko zdaje się wskazywać że jest dokładnie odwrotnie.

Wiara w boga to manifestacja prymitywnych instynktów, obaw i nadziei - tylko tyle i aż tyle. Bóg, w takiej czy innej formie, jest najprostszą odpowiedzią na pytania które zaprzątają głowy przedstawicieli naszego gatunku od dziesiątek tysięcy lat - kto nas stworzył,
@aguero90 To jeden z glupszych argumentów, który sie przeplata. Glupszy jest chyba tylko "zakład Pascala". Kiedy czlowiek jest w dupie, przestaje myśleć racjonalnie i zaczyna szukać jakiejkolwiek pomocy. I wtedy wchodzi religia - daje łatwe odpowiedzi na trudne pytania, pociesza, daje oparcie. Ale to wszystko ładne kłamstwa, które mają za zadanie zwodzić ludzi i nimi sterować.

@ewaaaxxx zamiast Boga wstaw krasnoludki i popatrz na swój argument.

@mnik1 Po części sie zgodzę z
@ewaaaxxx na krasnoludki jest tyle samo dowodów co na wszechpotezna istote, która stworzyła wszechświat żeby grać w Simsy. Nie ważne jak wygląda.

Widocznie masz 10 lat i tupiesz nóżkami, bo nie chcesz zaakceptować faktu, że żadnego Boga nie ma, jesteśmy sami na małej niebieskiej kropce pośrodku niczego, a nasze życie nie ma żadnego nadrzędnego celu. Polecam dorosnąć.
@ewaaaxxx: gimboateizm to najwyższy poziom ateizmu i zgadzam się z nim w pełni, wszelka beka z religii jest w 100% na miejscu, nie można ludzi wierzących w gusła traktować poważnie podczas ich fascynacji tymi bredniami
@ewaaaxxx: nie powiedziałem nic takiego więc nie #!$%@? mi tu farmazonów i nie wciskaj ( ͡° ͜ʖ ͡°) wiara w bóstwo typu jezusek i mu podobne ociera się o pustynna prymitywność, wstyd by mi było być katolikiem, uwalczajace
Tak na prawdę nikt nie wie


@ewaaaxxx: Polecam historie, najlepsza odpowiedź na to czy bóg jest czy go nie ma, sam termin boga masz zaczerpnięty z religii w jakiej cię wychowano, prezentujesz postawę zwaną agnostycyzm, jest wygodna bo nie trzeba optować za żadną ze stron i cisnąć równocześnie po każdej budując sobie fikcyjne ego mądrzejszego od innych, ale wracając do historii - religie powstawały, upadały, były ich wiele, to element kultury,
nie przemawia do mnie BB i powstał sobie wszechświat


@ewaaaxxx: Chyba osoby, które mają wiedzę i zajmują się tym tematem wiedzą lepiej nie?
Jeśli nie jesteś mechanikiem to jak naprawisz samochód? Nie znasz się na sztuce kulinarnej to jakie skomponujesz posiłki dla jakiejś grupy? To że do ciebie to nie przemawia to już jest Twoja subiektywna opinia, dla wielu ludzi np nie przemawia to, że ziemia jest okrągła a nie płaska
@ewaaaxxx: akurat ja troluje fanatyków i wywoływanie kontrowersji jakichkolwiek to niezła frajda i tak też po prostu nie wiem czy jakieś bóstwo istnieje a nawet jeśli tak to mam na nie dokładnie tak samo #!$%@? jak ono na mnie XDD