Wpis z mikrobloga

Brawo Wilk. Chociaż jeden normalnie myślący w tej Konfederacji. Ja w ogóle nie rozumiem, dlaczego oni mają jakieś wątpliwości. Przecież wygrana Trzaskowskiego to dla nich same pozytywy.

- Patrząc z perspektywy interesów Polski: koniec z samodzielnym rządzeniem państwem przez kaczyńskiego. Wszyscy wiemy, że skończyłoby się to katastrofą.
- z punktu widzenia interesów Konfederacji: po przegranych wyborach PiS się zachwieje. To oni prawdopodobnie będą największymi tego beneficjentami. Spora część elektoratu prawicowego przejdzie do nich przecież.
- a jeśli naprawdę się tak boją tego LGBT, to co z tego. Przecież prezydent w Polsce niewiele może tak naprawdę. Nawet jakby Trzaskowski cokolwiek chciał w tym zakresie zrobić, to bez sejmowej większości, czyli PiSu, nic z tym nie zrobi.

I tak dalej, i tak dalej. Nie widzę powodu, żeby będąc Konfederatą nie popierać Trzaskowskiego. Chociaż jeden odważny Wilk się znalazł. Mam nadzieję, że przede wszystkim ze strony wolnorynkowców pojawią się podobne deklaracje. Jestem prawie pewien, że Dziambor postąpi podobnie - to racjonalny człowiek i to widać.
#polityka #4konserwy #neuropa #konfederacja #bekazpisu
r.....6 - Brawo Wilk. Chociaż jeden normalnie myślący w tej Konfederacji. Ja w ogóle ...

źródło: comment_1591945140OcforgjctbTvJ9qlRwGOUr.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@Gilgamesz69: ideologicznie byłoby im bliżej niby, a przecież sami się nazywają ideologiczną prawicową i chyba nie działaliby w niezgodzie z własnymi przekonaniami? Z drugiej strony nazywają PiS nieideologiczną prawicą czy tam udawaną prawicą, więc wszystko możliw
  • Odpowiedz
@yeron: interes nie spójność światopoglądowa. Z resztą nie muszą też w II turze wybierać nikogo. Z perspektywy przyszłości lepszy dla konfederacji jest Trzaskowski. Duda to kolejne 3 lata tego samego.
  • Odpowiedz
@rorf46: w ogóle nie pojmuję takiego myślenia: „nie dostał się mój trzaskowski/holownia/wkk/biedroń/bosak to #!$%@?, nie głosuję dalej, niech wygra dlugopis. Komu to niby jest na złość? Bo krzywdę tacy ludzie wyrządzają głównie sobie. Dlatego szacunek dla Wilka, jako jeden z niewielu w Konfederacji nie mysli egoistycznie tylko realistycznie.
  • Odpowiedz
@rorf46: Nie wierzymy w demokrację więc argument z Kaczyńskim odpada. Katastrofa i tak nastąpi - niezależnie od tego jaki lewak i jak będzie rządził bo nawet Czaskoski nie wycofa się z lewackich pomysłów socjalnych a jeszcze dorzuci swoje światopoglądowe głupoty. Konfederacja nie ma niczego do zaoferowania elektoratowi, który oczekuje 600+, nie przejmie więc głosów wyborców PiSu. Wilk może swój głos przeznaczyć choćby i na Biedronia - nic mu do głosów
  • Odpowiedz
  • 1
@rorf46
@Gilgamesz69

Interes w popieraniu Dudy byłby taki, że im większy burdel zrobiłby tu samowolnie PiS, to w przypadku kryzysu partie populistyczne jak Konfa zyskałaby wielu wyborców.
  • Odpowiedz
  • 0
@Lefty nie wiem xD ale takie deklaracje zniechęcają do głosowania na Bosaka niechętną PO część potencjalnego elektoratu.
  • Odpowiedz
@nith: no przecież cały elektorat konfy jest niechętny wszystkim innym xd może ewentualnie ta najbardziej poglądowo konserwatywna część oddałaby głos na dudę ;p tak to raczej w drugiej turze nie wezmą udziału moim zdaniem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rorf46: zgadzam się jako kuc Janusza Mikke herbu Korwin że niestety trzeba będzie zacisnąć zęby i głosować w 2 turze na Trzaskowskiego bo PiS go tak tym mieleniem w mediach wypromował że niestety to on będzie rywalem Dudeła w drugiej turze.
Ale później nie można dopuścić żeby PO miało większość w sejmie bo będzie identyczna #!$%@? jak z Pisem obecnie
  • Odpowiedz
@rorf46: popieranie w tym momencie kogokolwiek nie jest zbyt mądre. Po pierwsze są ludzie, którzy głosują na konfederację i nigdy w życiu nie zagłosują na Trzaskowskiego. Sam nie wiem kto z dwójki Duda Trzaskowski jest gorszy. Jedyny plus Trzaskowskiego to blokowanie głupich reform PiSu.
Po drugie co konfederacja ma niby zyskać na poparciu kogokolwiek w drugiej turze w tym momencie. To jest polityka a ten wyskakuje w tym momencie z
  • Odpowiedz
@rorf46: a takie gadanie. Elektorat konfy można podzielić na dwie części:
wolnorynkowy (przy tym umiarkowanie konserwatywny) i narodowo-konserwatywny, gdzie ten drugi wywodzi się głównie z RN i spadów z elektoratu PiSu.
Elektorat wolnorynkowy raczej nie będzie miał problemu z oddaniem głosu przeciw Dudzie, ktokolwiek dostanie się do drugiej tury, elektorat konserwatywny to po części turbokatole, które mogą być przeciw lgbt, więc mogą głosować za Dudą, chyba że przyjdzie oficjalne poparcie
  • Odpowiedz