Wpis z mikrobloga

Chyba znam odpowiedź ale wolę się dopytać, jak wygląda sprawa przy prowadzeniu działalności nierejestrowanej, gdy sprzedaję przez portal typu allegro czyli mam swój portfel i z niego wypłacam na konto, jeśli przekroczę przychód 1300zł miesięcznie ogólnie to mam obowiązek założyć firmę czy mogę wypłacać na konto 1299zł co miesiąc z portfela (nawet jak przekroczę 1300zł w sprzedaży miesięcznej na portalu), żeby wszystko było legalnie? I czy w przypadku założenie jednoosobowej działalności mogę ją rozwiąć po np. 3msc czy dochodzą do tego jakieś specjalne koszty i wiążące zobowiązania.
Z góry dzięki za odpowiedź :D
#firma #dzialalnoscgospodarcza #podatki
  • 4
@Shajo: to mniej więcej wiem ale chodzi mi o to, że gdy obecnie prowadzę działalność nierejstrowaną i nie moge przekroczyć 1300zł/msc to czy mogę z portalu wyplacać po 1300zł/msc na konto ale mieć na portalu w portfelu znacznie więcej czy skarbówka ma wgląd na portal przy ewentualnym sprawdzaniu źródła dochodów?
@sq22: tak jak w cytacie masz obowiązek założyć firmę jeżeli sprzedasz za kwotę powyżej 1300 złotych, nie ma znaczenia kiedy wypłacasz/ile masz w portfelu, bo przychód powstaje w momencie otrzymania gotówki; firmę możesz zawiesić w dowolnym momencie