Wpis z mikrobloga

Naprawdę kiedy Polska od ponad 1000 lat jest ściśle powiązana z kościołem twoje dzieci dziwią się na widok księdza?

@4x80: I dlaczego teraz tego nie zakończyć? 1000 lat nie wystarczy?
  • Odpowiedz
ale z punktu widzenia "obrzydzenia" to mnie to nie obchodzi, co inni dorośli ludzie robią w łóżku.


@PilariousD: I tak byś to tłumaczył swojemu synkowi? Jak dorośniesz to będziemy mogli uprawiać seks, jak będziesz chciał, to całkowicie naturalne i musisz wiedzieć że tacy ludzie są.
  • Odpowiedz
@Rayan564: Nie jestem katolikiem, ale ciężko nie zauważyć hipokryzji. Toż to manifestacja polityczne, światopoglądowe mogą się odbywać, a tylko religijnych zakazać? A parady równości to już nie przeszkadzają, gdzie ludzie publicznie obnoszą się ze swoją seksualnością? #lewackalogika
  • Odpowiedz
@SonGocha99: To nie jest fikołek, po prostu nie rozumiesz co to znaczy że kraj jest chrześcijański, katolicki, islamski, itd. albo raczej rozumiesz to na prosty rozum. Nie ma znaczenia ile procent co twierdzi i nie używaj bezsensownie słów, których znaczenia nie znasz.
  • Odpowiedz
@SonGocha99: według badań kazirodztwo bardzo rzadko ma miejsce w takiej sytuacji. Najczęściej dochodzi do niego na przykład między rozdzielonym we wczesnym dzieciństwie rodzeństwie, które poznało się dopiero jako dorośli ludzie. Jeśli ojciec jest w związku z synem to najpewniej go nie wychowywał i nie miał z nim kontaktu przez większość życia.

Zresztą to, że nie piętnuje się takich ludzi nie oznacza, że jest się jednym z nich. Można wytłumaczyć dziecku,
  • Odpowiedz
@SonGocha99:

I tak byś to tłumaczył swojemu synkowi?


A jak Ty wyjaśnisz dziecku co to jest BDSM? I czemu sugerujesz od razu "Jak dorośniesz to będziemy mogli uprawiać seks, jak będziesz chciał"? Skąd w ogóle takie zdanie strzeliło Ci do łba? Jeśli mówię, że coś mnie nie obrzydza, wcale nie oznacza, że sam coś takiego robię lub chcę robić. Na przykład, jeśli komuś nie przeszkadza, że dwoje osób homoseksualnych uprawia
  • Odpowiedz
nie, ty nie chcesz tego widzieć. Ale nie szkodzi, nie musisz. Zmiana i tak nastąpi.


@boskakaratralalala: Andrzej Zoll - wybitny prawnik, w latach 1993–1997 prezes Trybunału Konstytucyjnego, również jest zdania że powinność bycia państwem świeckim nie wynika z Konstytucji. Tego pana o bycie prawakiem nie posądzam
  • Odpowiedz
Gdzie by o takiej możliwości usłyszało, nie wiem


@PilariousD: Mnie również jak większości ludzi nie obchodzi co kto robi we własnej sypialni, problem pojawia się gdy ktoś próbuje systemowo wprowadzać do szkół edukację seksualną opartą na własnej ideologii. Dlaczego nauczanie o mniejszości gejów i lesbijek w szkole ma być OK, to może też nauczać o kazirodztwie, BSDM i wszelkich innych udziwnieniach. Przecież tacy ludzie też są i zasługują na szacunek.
  • Odpowiedz
dejcie spokój z tymi baitami bo kurła przez właśnie takie posty już kiedyś tu usunąłem konto i teraz muszę jako zielonka tu wracać, dlatego postuję tylko w nsfw i tyleczkach bo kurła już się nie da czytać. nawet na 4chanie nie ma takich ataków, niech każdy robi co chce, wierzy w co chce i do widzenia, ja pierdziele. to może było śmiesze w okolicach 2013 jak demotywatory były na topie
P.....3 - dejcie spokój z tymi baitami bo kurła przez właśnie takie posty już kiedyś ...

źródło: comment_1591900582AO1yqhrHWGwB09KdVE24aM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@SonGocha99: wg mnie Andrzej Zoll się myli, ale zostawmy to.
Ustawa z dnia 17 maja 1989 r. o gwarancjach wolności sumienia i wyznania. Art 10. ust. 1: Rzeczypospolita Polska jest państwem świeckim, neutralnym w sprawach religii i przekonań.

Rozumiem, że zapisy w konstytucji mogą być nie jasne. Ale chyba to już nie jest.
  • Odpowiedz