Wpis z mikrobloga

@SonGocha99: Widzę, że ktoś tu ma problem z rozróżnieniem orientacji seksualnej od fetyszy i parafilii. Nie wiem też jak sobie wyobrażasz lekcje wychowania seksualnego. Przecież to nie będzie tak, że przez cały semestr będzie gadanie tylko o homoseksualizmie, jedynie poświęcona byłaby jedna czy dwie lekcje na wyjaśnienie podstaw biologicznych i psychologicznych istnienia różnych orientacji seksualnych, jak i odbiorze w społeczeństwie. Kwestie kazirodztwa, BDSM, fetyszu stóp czy jakiegokolwiek innego fetyszu czy parafilii
  • Odpowiedz
Rozumiem, że zapisy w konstytucji mogą być nie jasne. Ale chyba to już nie jest.


@boskakaratralalala: piszesz o ustawie sprzed konstytucji, podczas pisania konstytucji ustawodawca celowo (Lewica) zastąpił świeckość bezstronnością. W konstytucji masz też wymienioną umowę z kościołem (Państwem Watykańskim), nie ma tam wymienionych imiennie innych krajów. Państwami stricte świeckimi w Europie ąą bodajże tylko Francja i Słowenia
  • Odpowiedz
mechanizmy jakie zachodzą w ciele w czasie na przykład zapładniania


@PilariousD: Czyli czysto naukowe podejście? Zaczęłabym od uzmysłowienia dzieci do czego służy układ wydalniczy( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SonGocha99: Jeśli Bóg by chciał, by służył tylko do wydalania, nie dodawałby do jego zwieńczenia dużej ilości eksteroreceptorów odpowiedzialnych za odczuwanie przyjemności ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zresztą, nie jest to jedyny element, który może służyć do wielu różnych rzeczy.
  • Odpowiedz
Jeśli Bóg by chciał, by służył tylko do wydalania, nie dodawałby do jego zwieńczenia dużej ilości eksteroreceptorów odpowiedzialnych za odczuwanie przyjemności ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PilariousD: Znasz takie powiedzenie "zesrać się ze szczęścia". A podczas kichania wiesz ile endorfin się wydziela?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SonGocha99: ładny fikolek. Nie, nie zastępuje. Jak sama zauważylas, polskie władze mają zachować bezstronność. Ani nie popierać żadnej religii, ani jej negować. Nie ma tu ani słowa o tym, jakiego charakteru jest państwo. Co przypominam, sama twierdziłaś od początku. To określa osobna ustawa, która jasno mówi, że Polska jest krajem świeckim.
  • Odpowiedz
@boskakaratralalala: Dobrze z teorią trudno Cię przekonać, więc przejdźmy do praktyki:

Które z niżej wymienionych założeń Polska jako kraj spełnia?

Istota państwa świeckiego

Zdaniem Michała Pietrzaka państwo świeckie posiada następujące cechy:

awyznaniowość (bezwyznaniowość) polegająca na niezależności organizacyjnej i funkcjonalnej organów i instytucji państwowych od kościelnych
niekompetencja państwa, czyli brak władzy państwa do normowania kwestii religijnych
neutralność państwa i jego funkcjonariuszy, czyli powinność powstrzymywania się od zajmowania stanowiska w sprawach religijnych i
  • Odpowiedz
@SonGocha99: Tak, znam to podwórkowe przysłowie, aczkolwiek nie rozumiem co ono ma do tematu. Jedyne co przychodzi mi do głowy, że masz problem z jego interpretacją, bo ono w żaden sposób nie neguje tego, że seks analny może być przyjemny ani też w żaden sposób się do tego nie odnosi i nie ma nic wspólnego. I nie, nie wiem ile endorfin wydziela się przy kichaniu, aczkolwiek endorfiny wydzielają się przy masie
  • Odpowiedz
@Rayan564: mi to nie przeszkadza, niech sobie chodzą jak chcą, ale gdy zaczynają parodiować miłość, śpiewają jakieś piosenki o miłości... to już coś się we mnie buzuje... wiem że to pojedyncze przypadki i nie można oceniać całości no ale jednak...
  • Odpowiedz
@SonGocha99: Ale ludzie też je macają dla przyjemności, pobudzenia seksualnego. Dlaczego nikt z tym nie walczy, skoro piersi są od wytwarzania mleka, tak samo jak walczą z seksem analnym twierdzeniem, że układ wydalniczy służy do czegoś innego?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SonGocha99: ale ty mylisz dwie różne kwestie. Prawa nie można interpretować od strony praktyki, bo oznacza to dowolność interpretacji ergo anarchie. Po pierwsze, powtarzam, według naszego, polskiego, cały czas obowiązującego prawa, Polska jest krajem świeckim.
Drugą sprawą jest to, że prawo to jest łamane, ponieważ Polska nie jest niezależnym krajem, ponieważ jest pod katolicką okupacją, co powoduje, że stała się katotalibanem. Nasza prawna świeckość nie istnieje, ponieważ jesteśmy pod butem Watykanu.
  • Odpowiedz
@Rayan564: szczerze? Mam na to wylane, w każdym kraju mają jakieś tradycje w tym całe mnóstwo parad. Jeśli wierzącym to pasuje to spoko ja nie mam nic do powiedzenia, równie dobrze mogą być parady klaunów jak i wielbicieli zwierząt czy latynoskie bale..
  • Odpowiedz