Wpis z mikrobloga

Czego właśnie byłem świadkiem ().Na dniach wszyscy mówią o wzroście zarażeń, że Łódzkie znowu przoduje, że na śląsku coraz gorzej, że zamierzają wrócić do obostrzeń(ale po wyborach przecież, bo jak to przed wyborami ( ͡° ͜ʖ ͡°)).Ale co do tematu wpisu.Z racji Bożego Ciała organizowane są procesje i właśnie taka procesja przechodzi obok mojego bloku, no z jakieś 30m ode mnie jest jedna ze stacji.Według rozsądku powinno się nie organizować takiego czegoś z racji wzrostu zarażeń, albo chociaż rozdzielić to na kilka mniejszych procesji, zachować, dystans nosić maseczki, a co widziałem? Dyrektor Sanepidu w moim mieście na luzaku idzie sobie na procesję bez maseczki(a tak to w wywiadach prosiła żeby pomimo znoszenia obostrzeń nosić XD), jak i 90% uczestników procesji ( _).Jak tu nie mówić o wzroście zakażeń jak takie rzeczy wciąż mają miejsce a ludzie nic sobie z tego nie robią (,)
#koronawirus #koronawpolsce #polska #bekazkatoli #bekazpodludzi #bozecialo #gownowpis
  • 11
@idol89: Tak, zgadza się na pierwszych 3 poziomach rozgrywek w całym kraju do 25%, co jest ewenementem jednak skalę europejską, bo tylko w 4 krajach otworzyli stadiony, na Węgrzech i w Serbii tylko do 10-15% pojemności. W Danii czy Niemczech, trybuny są ciągle zamknięte.
@Venece: W rodzinnej miejscowości, nawiedzony klecha zorganizował procesję lecz tylko na terenie działki parafialnej. Na szczęście wójt nie pozwolił na uliczną procesję, która pewnie przyciągnęłaby więcej osób.
@idol89: To prawda, chociaż piłkarzy i sztaby jest łatwiej wyizolować. Jednak większym problemem jest wpuszczanie ultrasów, którzy wątpię będą nosić maski czy trzymali się 2 metrowych dystansów. Kolejną kwestią jest to że ostateczną decyzję ma podejmować Boniek i PZPNowskie kolegium lekarskie, a nie minister zdrowia czy GIS.