Wpis z mikrobloga

Powiem tak - pochodzę z rodziny górniczej i sam robię na grubie od roku i nie rozumiem tego hejtu który się na górników wylewa. To jest naprawdę ciężka i niebezpieczna praca, która jak widzę nie jest w społeczeństwie w ogóle doceniana, a jednak prawie w każdym domu ogrzewa się węglem który wydobywamy. Jakoś zawsze narzekania zaczynają się jak robi się cieplej i ludzie zapominają jak to fajnie jest mieć ciepło w domu. Ludzka głupota nie zna granic.

Mi też nie pasuje, że nie mogę teraz chodzić do pracy, ale jakoś muszę odłożyć na ratę kredytu i życie. Miejcie trochę empatii.

#gospodarka #pracbaza #gornictwo #zalesie #gorzkiezale #bekazlewactwa
teddybear69 - Powiem tak - pochodzę z rodziny górniczej i sam robię na grubie od roku...

źródło: comment_1591868925fdbuW8BQ8GteV7BzIY617p.jpg

Pobierz
  • 234
  • Odpowiedz
@teddybear69 ja ogrzewam się gazem i powiem Ci jedno kolego: gardzę górnikami za to, że przyjeżdżają do Wawy demonstrować a niszczą miasto jak jakieś chamy pierd@lone. Kopalnie w Polsce to relikt PRL, gdzie się tej grupie zawodowej wmówiło, że są jakimiś nadpracownikami. Tymczasem są tylko jedną z wielu grup zawodowych. Trudna praca tam na dole? Szkoda, że większość personelu kopalni na dół nie jeździ... co z nimi, też mają trudno? Bylo się
  • Odpowiedz
Taniej ten cały węgiel kupic z zagranicy, niz dotować pokolenia uzurpujące sobie przywileje i ciagle marudzące. Jak mi praca nie odpowiada, zmieniam ją.
  • Odpowiedz
jednak prawie w każdym domu ogrzewa się węglem który wydobywamy


@teddybear69: Tak się składa, że wszyscy chcą z tego węgla zrezygnować ale górnicze lobby na to nie pozwala i dalej trzeba się truć.
  • Odpowiedz
co ty płacisz? Jakoś nigdy nie widziałem przelewu od Ciebie, zawsze jest z zakładu pracy dziwnym trafem


@teddybear69: eh, marny trolu. Wszyscy się zrzucamy w podatkach.

a jednak prawie w każdym domu ogrzewa się węglem który wydobywamy.


@teddybear69: może i węglem który wydobywacie, ale na pewno nie od was. ręce opadają
  • Odpowiedz
@teddybear69:

która jak widzę nie jest w społeczeństwie w ogóle doceniana


Ja wręcz nią gardzę. Już to kiedyś pisałem, gdybym nosił kamienie z miejsca na miejsce przy ruchliwej drodze, czy to jest niebezpieczna praca? No jest. Tylko, że nikt mi za to nie zapłaci, bo nie pojadę drzeć ryja i palić opon. Praca górnika jest tak samo niepotrzebna, bo równie dobrze można importować lepszej jakości węgiel i tańszy dodatkowo.

Nie ważne
  • Odpowiedz