Wpis z mikrobloga

Instalacja #windows10 z bootowalnego pena - o ile pendrive jest widoczny w eksploratorze windowsa tak bios go nie widzi. Próbowałem zarówno rufusa jak i media creation tool z równie miernym skutkiem. Płyta główna gigabyte ga-ma69vm-s2 - kiedyś już instalowałem z usb i nie było takiego problemu. Próbowałem bootować zarówno z usb-hdd jak i 3 pozycji hdd (tzn ze przy hdd mam + i po tym 3 dyski do wyboru, hdd, sdd (na ktorym bym chcial postawic od nowa system) i na trzeciej pozycji cos co sugeruje ze tam moze byc usb ale niestety nie ma podanej nazwy ani niczego takiego). Ktoś miał może podobny problem? Próbowałem różnych ustawień w biosie, ale nic nie pomaga. Uprzedzam, że chciałbym zainstalować 64 - obecnie mam windows 7 32bit więc odpada przeniesienie systemu i upgrade, ale jak nie znajdę rozwiązania to chyba tak trzeba będzie.
#komputery
  • 6
  • Odpowiedz
gigabyte ga-ma69vm-s2


@maltir: Miałem i nadal mam. Po wielu próbach wypaliłem DVD i poszło. Serio w tej płycie jest stary BIOS i nie zrobisz boota z W10. Spędziłem nad tym problemem sporo czasu z czystej ciekawości i dla własnej satysfakcji. Poddałem się i ruszyłem z DVD. Ewentualnie stawiasz W7 i robisz update na W10 z pendrive.
  • Odpowiedz
@kidi1: właśnie opcja z dvd nie wchodzi w grę, sprawdzę jeszcze kilka razy z rufusa bo jest jakaś opcja z łatką dla starych biosów xd Też w sumie lubię porozkminiać takie problemy ale byłem ciekaw czy w ogóle jest jakieś sensowne rozwiązanie.
  • Odpowiedz
@maltir: Tak jak kolega pisał, ze starymi płytami/biosami tak może być. Jesli była by taka opcja by dało radę, to moim zdaniem ten pen robiony z media creation tool od microsoftu powinien zadziałać
  • Odpowiedz
@Qrwencjusz
@kidi1: Próbowałem jeszcze jakiegoś szalonego sposobu z czymś co się nazywa plop boot menager ale tam również nie widziało pena (okazało się nawet że nagrywarka działa a nie miałem jej podpiętej z 8 lat xd). Nagrałem w końcu na mniejszym penie 7 64 bity (oczywiście ten pendrive już był widoczny), zainstalowałem, zaktualizowałem a następnie zrobiłem update do 10 - póki co wszystko działa. Niby głupie stawianie systemu a zawsze coś
  • Odpowiedz