Wpis z mikrobloga

Tak ostatnio myślałem nad wykolejaniem łuku bloczkowego i zastanawiam się dlaczego camy nie mają głębszych rowków na cięciwę. Czy to nie wyeliminowałoby problemu przynajmniej częściowo? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat, ale nie mam wątpliwości, że producenci łuków na to wpadli. Dlaczego w takim razie nikt takich camów nie robi? Czy głębsze rowki miałyby negatywny wpływ na coś? #lucznictwo
  • 4
Zwiększysz wagę cama głębszymi rowkami to tracisz szybkość. Poza tym jak strzelasz ze spustu to ryzyko wypadnięcia cięciwy jest gdy użytkownik zrobi coś niepoprawnego z łukiem, np strzela z palców. Także pewnie dlatego. W normalnym użytkowaniu nie ma to znaczenia.
@Phatee: No tak, to oba te argumenty sprowadzają się do wzrostu masy camów. Ciekawe jak duży wpływ miałoby to szybkość. Niby racja że przy prawidłowym posługiwaniu się szanse na derailing są minimalne, ale zawsze się się martwię jak komuś daję strzelać ze swojego (głównie że majdan jakoś wykręci, bo mimo tłumaczenia i tak zazwyczaj wszyscy kurczowo trzymają) (: