Wpis z mikrobloga

Szukam pomysłu na prezent dla miłośnika #rpg #gryplanszowe #grybezpradu - nie wiem niestety, jakie ma tytuły, żeby kupić mu coś, czego nie ma - zastanawiam się, czy są jakieś "uniwersalne" prezenty, na które mogłabym postawić.

Jakieś fajne kości do gry, gadżety, coś w tym stylu? Będę wdzięczna za pomoc ()
  • 12
  • Odpowiedz
@szarpiedrutybogrube: Ale z koszulkami jest ten problem, że nie wiadomo ile i jakich rozmiarów gracz potrzebuje. I czy w ogóle lubi koszulkowanie gier (ja na przykład koszulkuję tylko jedną grę w którą gram bardzo często, resztę olewam).

@Snuffkin: To będzie problem. Poza kośćmi i wieżą na kości ciężko wymyślić cokolwiek. Moze jakieś woreczki, bo w wielu grach należy cos wyciagnać z woreczka - ale jeśli nie będzie dopasowany do posiadanej
  • Odpowiedz
@Snuffkin: Jest bardzo dużo fajnych rzeczy, które można kupić wiedząc co osoba ma. Np. dużą mapę do settingu rpg na tkaninie. Świetny gadżet i nie bardzo kosztowny, do tego rzadko kto takie coś posiada. Z uniwersalnych to zostają właśnie tylko kości i wieże do turlania, ale erpegowcy często opływają w kości a wieże nie każdy lubi.
Ja bym się jednak spróbował dowiedzieć co posiada, chociaż orientacyjnie.
Jeśli lubi prowadzić rpg to
  • Odpowiedz
@Snuffkin:
playmaty.pl - podloze na stol do gier planszowych
dice tower - nie jestem zwolennikiem takich rzeczy, ale moze sie koledze spodoba
teoretycznie mozna kupic podajnik kart mini american (najbardziej popularny rozmiar kart w grach planszowych). ja mam raptora i uzywam do kilku gier
Polke z ikea o nazwie kallax. Kazdy szanujacy sie fan planszowkowiczow musi miec:D

ewentualnie jesli ma gry planszowe z figurkami do pomalowania to kupujesz zestaw farbek vallejo,
  • Odpowiedz
@Snuffkin:
Jest jeszcze opcja aby kupić interaktywna grę-książkę (np. Dziennik) albo komiks paragrafowy.
Minusem tego pierwszego jest fakt, że była bardzo popularna wśród graczy i jest spore ryzyko, że już miał.
Minusem komiksów paragrafowych jest fakt, że niekoniecznie muszą pasować graczom. Ja raz kupiłem aby się z różową nie nudzić podczas lotu. Ale nie pomogło. Niby jeden z najbardziej polecanych komiksów, a się nudziliśmy przy nim i nigdy nie skończyliśmy.

Ja
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Snuffkin: Zapytaj go kiedyś o ulubione gry, to będzie łatwiej o znalezienie czegoś konkretnego - do wielu planszówek można kupić różne "upiększenia" w stylu ładniejszych pionków, mat do gier, metalowych monet.
  • Odpowiedz