Wpis z mikrobloga

Mirki, mam do Was pytanie!
Zakładając w marcu br. działalność gospodarczą założyłam również rachunek firmowy. Działalność z tym samym dniem była zawieszona. Niestety pominęłam informację, że wszelkie zmiany należy zgłaszać w ciągu 7 dni od ich nastąpienia. Chciałabym teraz wznowić działalność, jednak nie jestem pewna, czy wpisując datę nastąpienia zmiany jako tą, kiedy to założyłam działalność, nie poniosę żadnych konsekwencji. Nie wiem, jak się w tej sytuacji zachować. Co prawda na koncie nie było żadnych wpływów poza jednym, kiedy to koleżanka omyłkowo przez BLIK przelała mi 6 zł.
Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi!

#dzialalnoscgospodarcza #firma #ksiegowosc #prawo #podatki #finanse
  • 6
@fotografiola: chcesz wnowic działalnośc która nie została zawieszona, bo nie zgłosiłaś zawieszenia, dobrze rozumiałem? W JDG wpływy na konto nie mają znaczenia to nie społka gdzie musi każda transakcja być zaksięgowana. Konta firmowego mozna uzywac jak prywatne a prywatnego jak firmowe. Tylko kasę na firmę trzeba przyjmować na konto zgłoszone w CEIDG i na białej liście
@zibizz1: Nie nie. Chcę wznowić działalność, która została zawieszona. Nie poinformowałam jednak we wniosku CEIDG, że mam konto firmowe i nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, czy mogę teraz wraz ze wznowieniem działalności zaznaczyć, że zmiana zaistniała teraz?