Wpis z mikrobloga

Oglądałem dzisiaj #programmerslivesmatter i w zupełności się zgadzam z tym że wyciąganie z dołka tylko po kolorze skóry jest po prostu... rasizmem.
Taką samą szansę powinien mieć każdy, bez względu na kolor skóry.
Wspomniana firma #ubereats wspierająca biznesy jedynie czarnoskórych w ameryca straszliwie straciła w moich oczach, bo według ich prawa takie zachowanie może być nielegalne.
I tym tokiem rozumowania dzisiaj zamówiłem z pyszne zamiast z uber eats, dodatkowo nie płacąc za dostawę bo jest darmowa, vs średnio 9zł z ubera.
Jedyne co różni tych dwóch pośredników to UI. Gdyby pyszne zainwestowało w redesign i tak samo waliło po oczach profesjonalnymi pięknymi zdjęciami jedzenia które oferuje restauracja, myślę że chętnych by było sporo.

A wy, co wolicie i dlaczego? (bo może też zmienię)
Dołączyłem ankietę, a tutaj moja subiektywna ocena:
#ubereats - (+) ładny UI, spięte z kontem Ubera więc łatwe w obsłudze, (-) drogo, droga dostawa
#wolt - (-) zarejestrowałem się, dostałem po oczach emotikonami, tylko opcja z podpięciem karty, chyba usunąłem konto od razu (jeśli się dało),
#glovo - nie sprawdzałem jeszcze
#pyszne - (+) darmowa dostawa (-) staromodny UI, częste problemy z kodami pocztowymi (często mi podkłada jakiś kod pocztowy po geolokacji zamiast po adresie który wybrałem i jaki kod wpisałem
#pizzaportal - nigdy nie używałem i jakoś tak nawet nie wiem czy jeszcze działa (to chyba teraz właśnie glovo?)

Kto wam dowozi am am?

  • Pyszne 49.1% (53)
  • Ubereats 15.7% (17)
  • Glovo 13.0% (14)
  • Wolt 4.6% (5)
  • Pizzaportal 13.9% (15)
  • Inne, jak możesz tego nie znać?!? 3.7% (4)

Oddanych głosów: 108

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jasak: Uwielbiałem pizzaportal: kupa promocji, stałe zniżki tygodniowe, świetny PR, mnóstwo lokalnych knajp. Ale niestety przyszedł wykup przez Glovo i wszystko się zepsuło :( Teraz zostało tak naprawdę pyszne.pl, uber bez promocji na darmową dostawę jest nieopłacalny chyba, że przy większych zamówieniach. Czasami jeszcze zerkam na Skubacza (www.skubacz.pl).
  • Odpowiedz
@Jasak: @Solv: ja tak samo pizzaportal do czasu Glovo, a obecnie Pyszne.

Kompletnie nie zgadzam się, że ubereats ma lepsze UI od pyszne. UI ubera może nieco ładniej wygląda, choć to też dyskusyjne, ale jest kompletnie nieintuicyjne, trzeba wykonać więcej kroków żeby zamówić, sposób dodawania promocji jest beznadziejny, podobnie określenie adresu i dodatków do jedzenia. Nie wiem jak wolt, bo w KrK nie ma. Glovo poniżej krytyki. Szkoda,
  • Odpowiedz
@Solv: To prawda, pizzaportal to było coś, promocje z visa, pepsi, określone kuchnie taniej w różne dni tygodnia... Glovo wieje niemytym #!$%@? strasznie. Ich promocje są nic warte.
  • Odpowiedz
@Jasak: najlepszą apkę ma glovo, wszystko przejrzyste i łatwe do zamówienia. Do tego plus, że można zamawiać ze zwykłych sklepów. W uberze jest nieco gorzej. Szybkością dowozów zdecydowanie wygrywają z pyszne, czy Pizzaportal. W obydwóch jednak minus za drogie dostawy. Pizzaportal i ich promocje wygrywały. Szkoda, że nie ma ich na rynku ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz