Wpis z mikrobloga

wczoraj w sklepie widziałem dwóch bananowych oskarków, maturzystów i podsłuchałem o czym Ci rozmawiają

- ja to będę 4 tys na rękę zarabiał, i nie wiem czy warto iść na studia
- do 26 toku bez podatku zatrudniają młodych, to może więcej dostaniesz?
- ty, no widzisz, słuszna uwaga, zapytam o to

o jak prychłem
#smiesznypiesek #pracbaza #licbaza #heheszki #matura
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
@mhrok87: zdaniem wykopków wszędzie i na każdego czeka robota za 4000zl na łapę bez problemu xD jak czytam wasze wpisy to się zastanawiam czy nie żyje w innym kraju xD
  • Odpowiedz
@InterferonAlfa_STG: XD, 4k netto na rękę w korpo to dostanie młodszy specjalista po studiach a nie maturzysta który wyciera półkę i cały dzień siedzi na facebooku. Jeśli ktoś ci sprzedał bajke o 4k netto w korpo na recepcji i ty w to uwierzyłeś to musisz mieć dobrze sformatowaną głowe xD.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mhrok87: ja mu tego życzę, jak nie więcej, ale ryneg i Janusze mogą nie być zainteresowani takimi warunkami współpracy.
Niemniej, jak ma łeb na karku i da radę coś sensownego naruchać, jak i nie skakać z branży do branży (czyt. "hehe młody jesteś i nic nie umisz, mininalna i zlecenie, bo mam lankijczyków za miskę ryżu na Twoje miejsce hehe") to taka kasa osiągalna.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Windows98: No właśnie jak czytam tw wysrywy to mi się śmiać chce. 4000 w korpo to można co najwyżej po studiach dostać i to w Warszawie. Jak ktoś mieszka w innym mieście wojewódzkim niż Kraków, Gdańsk czy Warszawa to maksymalnie dostanie 3000 i to jak ma szczęście.
Ale co ja tam wiem jak jednego dnia większość wykopków zarabia w Januszexie 2000 złotych, a innego dnia mają 15k na rękę i
  • Odpowiedz
@InterferonAlfa_STG: Jak czytam co piszesz, to albo beitujesz, albo masz #!$%@? w głowie. Korpo ma zasade dużo i miernie bo tanio. W 10lat w korpo to możesz być co najwyżej pracownikiem korpo z 10letnim stażem. DYREKTOR XD #!$%@?, u nas senior dev ma 10lat expa.

DYREKTOR XD #!$%@? jak kisne... XD
  • Odpowiedz
w grucnie rzeczy jak ktos dobrze skonczy mature i umie cokolwiek to 4k netto jest realne na rynku bez zadnych znajomosci ani starych


@InterferonAlfa_STG: dawaj konkretny przykład / ogłoszenie albo pal wroty. Ludzie za 4k netto jebią często mając wyższe techniczne, angielski C1 i 5 lat expa w swojej dziedzinie.
Juz wgl pomijam to, ze nie wiem jak sobie wyobrazasz przebicie się przez HRy mając puste CV z samą maturą
  • Odpowiedz
@Windows98:
Jesteś z Warszawy? I o jakim stanowisku na przykład mówisz, że w korpo 4k netto to w korpo można dostać bez doświadczenia?
Jak ja zaczynałem w Krakowie ze 2 lata temu to nawet 3k netto nie dostałem na start, no troszeczkę mniej ale prawie tyle.Ale akurat mi się dosyć poszczęściło, inni znajomi co poszli do jakichś outsourcingowych firm typu capgemini to nawet nawet mniej.
  • Odpowiedz