Wpis z mikrobloga

wczoraj w sklepie widziałem dwóch bananowych oskarków, maturzystów i podsłuchałem o czym Ci rozmawiają

- ja to będę 4 tys na rękę zarabiał, i nie wiem czy warto iść na studia
- do 26 toku bez podatku zatrudniają młodych, to może więcej dostaniesz?
- ty, no widzisz, słuszna uwaga, zapytam o to

o jak prychłem
#smiesznypiesek #pracbaza #licbaza #heheszki #matura
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Windows98:

A to przepłacili za ciebie bo ewidentnie nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

4k netto na rękę w korpo to dostanie młodszy specjalista po studiach


To chyba Ty masz problem z formułowaniem swoich myśli, bo przeczytałem jeszcze raz swój wpis i Twój i dalej nie wiem do czego pijesz, młodszy specjalista to przecież pozycja po studiach
  • Odpowiedz
@Mysciak: Nigdzie nie napisałem, że mój przykładowy młodszy specjalista nie miał żadnego doświadczenia. Zaznaczyłem, że był po studiach. Przestań sobie dopowiadać pod hipoteze.
  • Odpowiedz
@Masterpolska94: Potwierdzam, jeśli się nie mylę to dalej na start na rękę w Capie jest coś około 2,5k a SS ~3k. Ludzie mają jakieś chore wyobrażenie że 4k to na start to jest wręcz obowiązek pracodawcy za wstanie z łóżka. Jako wiadro zimnej wody: 6k PLN netto, stawia człowieka w 20 najlepiej zarabiających procentach. Chyba że pracujecie w IT, tutaj faktycznie można się dorobić, no ale też coś trzeba wiedzieć
  • Odpowiedz
@waskizlo: może się nie orientujesz, ale bycie laureatem olimpiady daje zloty bilet na studia + stypendium.
Ja nigdy orłem nie bylem, ale etap wojewódzki olimpiady z przedsiębiorczości to zawsze więcej niż gówno w CV.
I az do mida taki wpisik mi papier ozdabial.
  • Odpowiedz
I az do mida taki wpisik mi papier ozdabial.


@InterferonAlfa_STG: po primo, to że w IT 4k netto to jest przysłowiowy #!$%@? to nie znaczy, że wszędzie tak jest. Nie możesz rzutować warunków w jednej branży na wszystkie inne.
Po secundo czekam na konkretny przykład gdzie mam uderzyć po 4k netto za 168h pisania i mówienia po polsku jak i angielsku oraz posiadania wszystkich zębów. Mam jakby co mature, świadectwa
  • Odpowiedz
  • 0
@mhrok87: w kazdym szklanym drapaczu chmur chocby na recepcji, tylko trzeba miec wszystkie zeby, umiec pisac i mowic PO POLSKU (a nie polskiemu) i angielsku.

Pracuje w HR, za mniej niz 4k netto
Recepcjonistki też xD
W sumie wiekszosc, ktore znam pracuje za minimalną
  • Odpowiedz
  • 0
@Mysciak mlodszy specjslista to osoba z doświadczeniem (do 2 lat, później wchodzi na regulara). Dla osob bez doświadczenia to bezplatne praktyki albo staz za minimalną. Ale teraz to i stazysci maja doświadczenie, wiec nie ma tak łatwo ;)
  • Odpowiedz
w kazdej gowno firmie typu hurtownia, jezeli umiesz sie szybko nauczyc rozwiazywac ich problemy z klientami dostaniesz 4k


@InterferonAlfa_STG: skoro w „każdej gównofirmie” to na pewno znasz ich kilka, przypominam, że nadal czekam na konkretne przykłady.
Aha, i nagle z egzystowania na recepcji przeszliśmy do pracy w hurtowni i rozwiązywania problemów z klientami xD
Albo trolujesz albo żyjesz w niezłej bańce gościu, mediana w Polsce to odpowiednio ok. 4k brutto
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mhrok87: czyli nie bananowy oskarek tylko będzie w wykończeniówce robił gładzie po 12 zł od metra, w godzinę zrobi metr, może półtora. Matematykę zostawiam wam.
  • Odpowiedz
@kt13
Widze, ze mam odmienne zdanie od reszty, ale jesli mlodszy specjalista nie dostaje awansu po roku pracy to chyba powinien sobie poszukac innej firmy albo jest po prostu kijowy ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz