Wpis z mikrobloga

Mirki drogie, niestety #!$%@? grad dotknął też mojego Leona '08 i wygniótł mu karoserię jak szczepionka gębę Zięby...

Wgniotki nie są może jakieś strasznie duże, są w miarę "płytkie", o średnicy max 3 cm. Jednakże jest ich dużo... kilkanaście na masce, ok. 30 na dachu i kilka na błotnikach (czyli razem ok. 50). Szyba przednia niestety też wybita. I tutaj moje pytanka:

- ile może wynieść mniej-więcej odszkodowanie za uszkodzenie karoserii? Mam #ubezpieczenie minicasco w #axadirect (wkład własny 2000zł)
- ile może wynieść naprawa za pomocą #pdr (metoda "na klej")? Wgniotki nie uszkodziły lakieru, więc wydaje mi się to najbardziej odpowiednia metoda.
- czy polecacie jakiś serwis który zajmuje się takimi naprawami w #krakow lub #rzeszow #brzozow #sanok #krosno?

Dziękuję z góry za odpowiedzi. Proszę też o plusa na pocieszenie ()

#blacharstwo #mechanikasamochodowa #ubezpieczenia #lakiernictwo
  • 10
@SuperStefan: ja znam, S-Point na Skręconej w Krakowie, jeśli gołym okiem bez odpowiedniego światła widzisz z 50 to jest ich prawdopodobnie dużo więcej. Jeśli wybiło szybę to to będą na prawdę duże wgniotki. Może się okazać że blacha jest przeciągnięta i Ci tego nikt dobrze nie zrobi PDRem, a jeśli już to będą raczej robić za pomocą prętów, na kleju się robi tylko tam gdzie nie ma jak się dostać prętem
@SuperStefan wklad wlasny 2000 zl...
Przy wycenie rzeczoznawcy dostaniesz rownowartosc kilku stow i sobie radz.
Bo wycena -2000 zl.

Przy takich sytuacjach na przyszlosc warto miec pelne autocasco,niektore TU oferuja auto zastepxze jak naprawiasz pojazd w warsztacie partnerskim.
@SuperStefan: @vegetassj1: @Jestem_Tutaj: @debenek:

Tak na szybko:

Minicasco AXA Direct
Żeby znaleźć AC o zmniejszonym zakresie w AXA, trzeba szukać pod nazwą: ubezpieczenie od zniszczenia pojazdu wskutek pożaru i od kradzieży (występuje tylko wraz z OC). Ubezpieczenie to chroni zatem tylko w przypadku szkody całkowitej, a konkretnie w razie pożaru i kradzieży. Jest to propozycja dla tych kierowców, którzy o naprawę pojazdu – gdy dojdzie do jego uszkodzenia
@SuperStefan: Witaj w klubie. U mnie po niedzieli myślę około 100-150 (ciężko policzyć). Jedź do SACO w Rzeszowie, wycenią Ci szkody za darmo na miejscu.
Jak już napisali wyżej, za naprawe pewnie bedziesz musiał zapłacić sam.