Wpis z mikrobloga

Pytanko do prawaków, jak się czujecie, że musicie wybierać między typem "od Sorosa", promującym LGBT i poddanie się idei Mittleuropy oraz Dudą- "socjalistą" od 500+ i bycie wasalem USA i Izraela? Cięzkie muszą być teraz czasy dla wykopowych kuców, ale ciekawi mnie jak sobie tłumaczycie wybór mniejszego zła w tym przypadku.

#4konserwy #neuropa #socjalizm #geopolityka #usa #niemcy
  • 25
  • Odpowiedz
@Cinekk: Nigdzie nie twierdzę, że powinniśmy być samodzielni, niezłe urojenia. Uważam tylko, że sprzedwanie sie jednej stronie za bezcen jest słabą strategią. Mając ogarnięty rząd (czyli żaden PiS ani PO) można bezproblemu współpracować i z EU, USA i Chinami i dostać kawałek ciasta od każdego z tych mocarstw.

Porównywanie Korei, Japonii i Nimiec do Polski to jest smiech na sali.
Inne narody, inna kultura i inne czasy (zimna wojna, USA
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@invtraveler: gdzie porównałem PL do tych krajów.
Niezłe urojenia. Po za tym, zgadzam się, trzeba lawirować, ale do tego też trzeba być w miarę niezależnym. Mamy i tyle dobrą sytuację, że nasz rejon ma duże znaczenie dla USA.
  • Odpowiedz
@Cinekk: > Druga opcja - protektorat USA. Wasalem Usa jest Korea , Japonia, były Niemcy i jakoś dobrze na tym wychodzą.

No tutaj porównałeś, Polska jest też wasalem USA (chociażby wszystkie akcje z Mosbacher jakie sie odwalają), a czy na tym jakoś specjalnie dobrze wychodzi? Możesz podać przykłady.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@invtraveler: z informacji oficjalnych to choćby zakup sprzętu wojskowego/ hub gazowy. A z nieoficjalnych to już można jedynie wyciągać wnioski na własną rękę. Usa nas wzmacniają żebyśmy stali się przeciwwagą dla Rosji i Niemiec. To nie są moje słowa. I jak widać nasz potencjał rośnie, tylko na ile nam USA/ sąsiedzi pozwolą urosnąć?
  • Odpowiedz