Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie, że grupy rowerowe niewiele różnią się od elektrody. Jedyne co tam znalazłem to jedną wielką kopalnie raku i zero konkretnych porad. Ale tu nie o tym xD

Szukam roweru, ale nie wiem jaki wybrać. Potrzebuje roweru do jazdy w mieście na asfalcie i na nieutwardzonych drogach w lasach, czy polach. Taki uniwersalny do jazdy w Rzeszowie i do dłuższych tripów poza miastem po różnej nawierzchni.

Wyczytałem, że moim wyborem powinno być MTB, ale z kolei inni znowu piszą, że cross wystarczy. A może trekkingowy?
Zastanawiałem się nad Trek X-Caliber 7-9, ale dużo ludzi skarży się na nie.
Moglibyście też polecić konkretne modele. Musi być wygodny i dla wysokich, bo 188 here.

#rower #kross #szosa #gravel #mtb
  • 23
Wyczytałem, że moim wyborem powinno być MTB, ale z kolei inni znowu piszą, że cross wystarczy. A może trekkingowy?


@rysiek1337: no bo nie ma dobrego roweru. MTB jest najbardziej terenowy, ale na asfalcie będziesz miał spore straty względem innych rowerów, bo masz niepotrzebne na asfalcie amortyzacje i wielkie opony. Szosą nawet nie dasz rady za bardzo po lesie jeździć, ale masz spoko wydajność na asfalcie. Gravel to szosa z trochę grubszymi
@rysiek1337: IMO jak nie jesteś bardzo bogaty to nie kupuj czegoś super jako pierwszy rower. Mówię tak, bo wiem jak bardzo pierwszy "porządny" rower zajechałem przez to że nie wiedziałem jak na przykład zmieniać przerzutki nie niszcząc ich
@krabozwierz: ta strona cały czas zwraca mi timeout, wpadłem na nią rano, ale tam nie ma wszystkich rowerów z tych lepszych marek, a chciałem poczytać opinie o nich
@MonitorEkranowy: ja cebula trochę, więc do 3-5k chcę wydać max, zależy czy będzie opłacało się dopłacić
@KanalKulinarny: nie zależy mi tak bardzo na szybkości w mieści, bardziej na wygodzie i żeby pozwalał jeździć wszędzi
edit: oglądam tego typa właśnie i nadal
@rysiek1337: To w takim razie MTB raczej będzie najlepszym wyborem. Zdarzają się ramy z otworami pod montaż bagażnika, co się czasami przydaje jak jedziesz do sklepu, czy coś. Z drugiej strony ja starym trekkingiem objeździłem każdy teren jaki można było znaleźć w mojej okolicy. Od asfaltów przez szutry, polne drogi, leśne ścieżki aż do dróg tak zawalonych błotem, że czasami waga błota na rowerze oscylowała w okolicy wagi czystego roweru. MTB
@rysiek1337:

Wiesz na czym polega myk? Że tak naprawdę każdy rower będzie ok. Czy MTB czy cross Czy treking czy gravel.
Ten wybór należy do ciebie bo nie ma czegoś takiego jak uniwersalny rower na różne nawierzchnie. każdy z nich ma swoje wady i zalety i każdy z nich się do tego nadaje.
To są wybory indywidualne. Nikt za ciebie nie wybierze najlepszego roweru dla ciebie tak jak nikt nie wybierze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rysiek1337: > Potrzebuje roweru do jazdy w mieście na asfalcie i na nieutwardzonych drogach w lasach, czy polach.

Wybierz jedno i pomożemy. Jest do tego różnica nieutwardzone drogi typu szuterek czy leśne single na południe od Rzeszowa
@KanalKulinarny: tyle że kupując rower nie wiesz tego co ostatecznie się spodoba. Czy jadac na wycieczki za miasto wystarczy stateczna jazda trekingiem czy moze jednak będzie wolał nieco bardziej poszaleć. czy będzie wybierał asfalty i drogi utwardzone czy raczej singletracki. Nie wie tego bo tego nie robił.

Ba - nie wie nawet tego czy woli rowery nieco większe czy nieco mniejsze. To samo się tyczy geometrii - czy woli stabilność czy
@rysiek1337: nie znam się na rodzajach rowerów ale do jazdy 80% miasto/20% ścieżki gruntowe leśne używam Cross Pulso 1. Też jestem wysoki i rozmiar XL jest super. Rower stosunkowo niedrogi, prosta konstrukcja więc wszystko samemu można serwisować. Nie wiem tylko, czy jest jeszcze w sprzedaży, być może jakaś nowsza wersja jest dostępna. Ewentualnie szukaj używanego.