Wpis z mikrobloga

Mirki, warto brać pod uwagę Ryzena 7 2700/2700x zamiast 5 3600, jeśli chodzi mi głównie o wydajność przy obróbce wideo? Gdyby 2700x był w tej samej cenie co 5 3600, to pewnie bym kupił tego pierwszego, ale nie wiem czy jest sens stówę dopłacać. A w ogóle, to dlaczego jest tak mało ofert sprzedaży R7 2700x? Myślałem, że to bardziej popularny procesor. Do tego na niemieckim i brytyjskim amazonie ceny tego procka są kosmiczne, często wyższe niż 7 3700x.
#amd #ryzen #pcmasterrace
  • 3
@avetimoon: Jaka obróbka wideo wchodzi w grę i program? Dużo renderowania? Bardzo duże/długie pliki? Może wcale aż tak bardzo się nie traci biorąc 3600.

Ofert sprzedaży może być mało i ceny wysokie bo samych procesorów dużo pewnie już nie ma, niedługo 4. generacja wychodzi, teraz lepiej sprzedawać generację 3.

W Polsce to ok. 1000zł się płaci, a cena wyjściowa była 1400-1500 Tak więc wiele niżej nie zejdzie, jest to wciąż topowy
@Amasugiru: Głównie Adobe Premiere, filmy raczej krótkie, kilka - kilkanaście minut. W benchmarkach różnice nie są wielkie, ale jednak są. Pozostaje jeszcze pytanie, który z nich się lepiej podkręca i czy dzięki temu można uzyskać większe różnice w wydajności.

Właśnie z tego co widzę, cena Ryzena 7 2700x jakieś pół roku temu była sporo niższa (z resztą R5 3600 też), a teraz nawet używane nie są tanie.
https://cenowarka.pl/?phist=1804456&age=365
avetimoon - @Amasugiru: Głównie Adobe Premiere, filmy raczej krótkie, kilka - kilkana...

źródło: comment_1591532858SvjzBZCGnLrRP2qzkzHyKL.jpg

Pobierz
@avetimoon: Kończą się sztuki to ceny rosną + koronka.

Obecne sztuki 3600 powinny już wyciągać 4.3-4.4GHz po podkręceniu. 2700X to stałe 4.2 jest w zasadzie maxem - podkręcać się prawie nie da.

Tu jest czyste eksportowanie filmu, ale inne drobne narzędzia i ogólna responsywność będzie na korzyść R5 3600.

I przy tych cenach ogólnie 3600 wygląda lepiej. Tylko sobie cooler spraw jakiś.