Wpis z mikrobloga

Jako osoba mieszkająca i pracująca w Niemczech mam nadzieję, że 17 czerwca będę mógł przyjechać do Polski w odwiedziny bez potrzeby odbycia kwarantanny... Oby czerwcowe otwieranie granic nie skończyło się na otwarciu granicy tylko z Litwą ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#granice #koronawirus #niemcy #granica
  • 6
  • Odpowiedz
@ciemna_strona_mocy: Wtedy mam urlop.

@stirLitzz : Nawet jeśli jestem informatykiem z meldunkiem w DE, umową w DE a celem podróży są odwiedziny "nieoficjalnej" rodziny (czyt. dziewczyna), a cel podróży to nie jest adres na polskim dowodzie osobistym?( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na tej stronie nie znalazłem żadnego podobnego podpunktu, oprócz tego, że z kwarantanny zwolnieni się kierowcy, a właśnie już wielokrotnie słyszałem, że można na zwykłą umowę. Pogubiłem
  • Odpowiedz
@Jemo: Kilku moich znajomych ostatnio przyjechało z Niemiec na urlop i na luzie bez żadnej kwarantanny. Tylko trzeba mieć papier że pracujesz w Niemczech i tyle.
  • Odpowiedz
@Jemo: zeszly tydzien w poniedzialek wystarczylo pokazac umowe pracy i dokument polski z polskim adresem, choc ja automatycznie pokazalem ausweis a nie paszport i tam jest adres a nie wiem czy adres jest wymagany bo mnie o niego nie pytal i trzeba by to googlen
  • Odpowiedz
@patchupdate: @bedels: @stirLitzz: Rzeczywiście, teraz dopiero znalazłem na to "paragrafik". Wcześniej nie mogłem go znaleźć. Dzięki za odpowiedzi!

@patchupdate (lub może też @bedels): Wiesz/wiecie może jak sytuacja wygląda na granicach? Skorzystać lepiej z mniejszych przejść granicznych czy można się spokojnie rzucać na np. Świecko/Jędrzychowice? Na granicy byłbym koło godziny 22 (ale i tak w głębi serca mam nadzieję, że zniosą te kontrolę do 17 czerwca).
Jemo - @patchupdate: @bedels: @stirLitzz: Rzeczywiście, teraz dopiero znalazłem na to...

źródło: comment_1591551758SdQOqtIopI2MyYRQcxFKr1.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz