Wpis z mikrobloga

@szzzzzz: gry na instrumentach się nie zapomina. Parę lat nie grałem na gitarze, większości rzeczy które kiedyś grałem nie pamiętam, a czasami mi same wychodzą spod palców jak się bawię. Pamięć mięśniową jest zajebista
może co najwyżej pisać niezgrabnie

@szzzzzz:
Jakieś 20 lat temu dużo czasu spędzałem na tzw. czatach. Pisanie na komputerze opanowałem do tego stopnia, że na jednym monitorze oglądałem film a na drugim pisałem.
Odbyło się to kosztem pisania odręcznie, bo nawet notatki robiłem na komputerze.
Obecnie piszę kilkoma palcami. A moje odręczne pismo wygląda jakby ktoś nogą pisał.
@szzzzzz: Osoby, ktore traca wzrok, przez rozne choroby oczu, moga stracic umiejetnosc czytania bo nie czytaly od kilku lat, bo nie widzą. Więc dobór odpowiednich lup jest kluczowy jeśli w ogóle mozliwy.
Wiec mysle ze z pisaniem moze byc podobnie bo nie widza co pisza, no i osoby z chorobami neurologicznymi po wypadkach itp to chyba wiadomo ze moga stracic umiejetnosci pisania tak jak z nauką jedzenia.
bardzo ciekawe, że pewne czynności zostają nam zakodowane w głowie do końca życia


@szzzzzz: ja do dziś np. pamiętam CAŁĄ "Baśń o trzech braciach i królewnie" a ostatni raz słuchałem tego może z 15 lat temu.
99% innych informacji z tamtego okresu uleciało a to, nie wiem dlaczego, siedzi mi w głowie do dziś.